Sport

GAJEWSKA W KADRZE POLSKI NA OLIMPIJSKI FESTIWAL MŁODZIEŻY EUROPY

Klaudia Gajewska znalazła się w kadrze reprezentacji Polski na XVII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy EYOF 2023.

W dniach 23-29 lipca w Mariborze na Słowenii odbywa się XVII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy EYOF 2023. W ramach kadry Polski w kategorii U19 dziewcząt na zawodach obecna jest Klaudia Gajewska, wychowanka UKS Victoria Lubowidz.

Europejski Festiwal Olimpijski Młodzieży to największą multidyscyplinarną imprezą dla młodych sportowców w wieku od 14 do 18 lat. W tegorocznej edycji wystąpią sportowcy z 48 krajów. Łącznie będzie to ok. 3600 sportowców.

Rywalizacja o medale toczy się nie tylko w siatkówce, ale także m.in.  takich dyscyplinach jak piłka ręczna pływanie, judo, tenis, siatkówka, gimnastyka artystyczna, lekkoatletyka czy kolarstwo szosowe.

Kadra dziewcząt U19 prowadzona przez Marcina Orlika oraz Michała Dudka.

– Jedziemy do Mariboru po międzynarodowe doświadczenie dla tej grupy wiekowej i jak najlepszą grę. To zaprocentuje w perspektywie przygotowania tych zdolnych dziewcząt do występów w późniejszych rozgrywkach kolejnych kategorii młodzieżowych i seniorskich. Dla większości jest to debiut na tego typu imprezie. Cieszymy się z tego, że możemy rozegrać ten turniej i zmierzyć się z tak dobrymi zespołami – powiedział dla oficjalnej strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej Marcin Orlik, szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Polski.

W fazie grupowej reprezentacja Polski U19 dziewcząt zagrała odpowiednio z Holandią, Włochami i Węgrami. Niestety, wszystkie te spotkania kończyły się porażkami 0:3. A Klaudia Gajewska zdobyła w tych meczach odpowiednio sześć, dwa i siedem punktów.

Dziewczętom pozostaje rywalizacja o miejsca 5-8

OM

Skład reprezentacji Polski U19 dziewcząt na EYOF 2023

rozgrywające: Wirginia Mulka, Kinga Ziółkowska,

atakujące: Klaudia Gajewska, Agata Zwierzyńska,

środkowe: Antonina Dumańska, Karolina Feliks, Oliwia Nastawska,

przyjmujące: Zuzanna Bury, Julia Hewelt, Hanna Łabanowska, Karolina Nadera,

libero: Zuzanna Maciejewicz.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.