Informacje

GALA KONKURSU GOŁĘBIOWSKIEGO ODWOŁANA

Jeszcze w sierpniu planowano, że jubileuszowa gala XXV Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego się odbędzie. Niestety, dziś wiadomo, że nie. Ale wiersze na konkurs wpłynęły.

W bieżuńskim muzeum, które normalnie tętni życiem i non stop organizuje jakieś imprezy i spotkania kulturalne w tym roku nie odbywają się żadne uroczystości. W maju nie zorganizowano koncertu, nie odbyła się Noc Muzeów, przepadła też planowana na kwiecień konferencja naukowa. Po wakacjach planowano, że skoro sytuacja nieco się uspokoiła, a zachorowań nie jest tak wiele, będzie można zorganizować galę wojewódzkiego konkursu poezji im. Stefana Gołębiowskiego. Zaproszenia do pisania wierszy i informacje o warunkach uczestnictwa rozesłano. Wiersze spłynęły, bo wbrew pozorom w czasach zdominowanych przez komputery i smartfony są jeszcze tacy, którzy piszą wiersze i pokazują w nich swoje emocje, postrzeganie świata. Jury oceniło nadesłane wiersze.

– Niestety, sytuacja pandemiczna nas powstrzymała. Nie będzie gali, będzie tylko ogłoszenie wyników w internecie. Nie zapraszamy gości, nie będzie tradycyjnej recytacji nagrodzonych wierszy – poinformował nas w zeszłym tygodniu kierownik muzeum Jerzy Piotrowski. Wydany zostanie tomik poezji, a nagrody dla zwycięzców zostaną przesłane pocztą.

– Musimy się dostosować do warunków i restrykcji. Wszystko jest pozamykane – mówi kierownik ze smutkiem. – szkoda, bo to był konkurs jubileuszowy, już 25 edycja, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy – dodaje.

Patronat nad konkursem sprawowali: marszałek województwa, Mazowiecki Kurator Oświaty i starosta żuromiński. Patronem medialnym był Kurier Żuromiński.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.