Informacje

GŁOŚNE CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM I PROMOWANIE CZYTELNICTWA

Bibliotekarki z Lubowidza znów odwiedziły przedszkolaków z miejscowego przedszkola. W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania czytały im książki.
fot. biblioteka

Odwiedziny odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypada 29 września, w dniu narodzin słynnej polskiej pisarki Joanny Porazińskiej.

– W związku z tym postanowiłyśmy świętować ten dzień z dziećmi z najmłodszej grupy przedszkolnej, Smerfikami – informują nas bibliotekarki.

Spotkanie, jako że wciąż sytuacja tego wymaga, odbyło się z zachowaniem środków ostrożności. – Byłyśmy bardzo zaskoczone, gdyż pomimo tak długiej przerwy spowodowanej pandemią dzieci doskonale nas pamiętały. Przeczytałyśmy im wiersz „Na straganie” oraz „Kto ukradł marchewkę”.

Potem bibliotekarki wraz z przedszkolakami rozmawiali na temat zdrowego odżywiania, a dzieciaki opowiadały o ulubionych warzywach i owocach. Następnie pokolorowały tematyczne obrazki. Wizyta była bardzo udana, Smerfiki zaprosiły gości na kolejne odwiedziny, z czego panie z pewnością skorzystają.

– Wizyty u najmłodszych dzieci mają charakter edukacyjny. Promujemy w ten sposób czytelnictwo, zaszczepiamy w dzieciach miłość do książek. Obserwujemy, iż po tych wizytach dzieciaki chętnie odwiedzają naszą bibliotekę z rodzicami bądź dziadkami co napawa nas optymizmem – kończą nam relację lubowidzkie bibliotekarki.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.