Informacje

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

Wiadomo już, jakie zadania zostaną wykonane w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego gminy Żuromin.

Do wykorzystania w przyszłym roku jest suma 200 tys. zł, a koszt jednego zadania nie może przekroczyć sumy 60 tys. zł. Spośród 9 propozycji, jakie pozytywnie przeszły weryfikację mieszkańcy w głosowaniu wybrali te, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Urząd policzył już oddane głosy, których w tym roku było 2991, z czego 163 były nieważne.

I tak na rozbudowę sceny w Żuromińskim Centrum Kultury głosowało 11 osób, na wymianę podłóg w Przedszkolu nr 2 – 431 osób. Plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Chamsku poparło 783 mieszkańców, a kupno sprzętu specjalistycznego dla druhów OSP – 51 osób. Rewitalizacja terenu przy ulicy Parkowej w Poniatowie zebrała 601 głosów, zaś na ekologiczną komunikację miejską w Żurominie głosowało 85 osób. Na propozycję budowy drogi pożarowej przy Szkole Podstawowej Nr 1, Samorządowym Przedszkolu Nr 1 i Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie oddano 182 głosy, na budowę chodnika przy ul. Zielonej – 27, zaś na oświetlenie strefy aktywności i placu zabaw we Wiadrowie – 657 głosów.

Do realizacji zostaną przyjęte te zadania, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów aż do wyczerpania środków przeznaczonych na budżet obywatelski, tzn. że w przyszłym roku w ramach BO planuje się realizację takich zadań jak: budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Chamsku, rewitalizacja terenu przy ulicy Parkowej w Poniatowie, oświetlenie strefy aktywności i placu zabaw we Wiadrowie, wymiana podłóg w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w Żurominie, budowa drogi pożarowej przy Szkole Podstawowej Nr 1, Samorządowym Przedszkolu Nr 1 i Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Chamsku to strata pieniędzy i nie chodzi mi wcale o to, że dzieci nie powinny mieć placu zabaw powinny. Chodzi mi o to, że plac zabaw ma być w Chamsku.