Sport

GŁÓWKA BUDZICHA ZA TRZY PUNKTY

Wkra Bieżuń pokonała Konopiankę Konopki 2:1 i umocniła się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Bieżunianie są coraz bliżej podium. Wyniku spotkania nie udało się podwyższyć, choć były ku temu szanse. Komplet punktów i tak zdobyto.
Maciej Watkowski (w środku) zaliczył dwie asysty, a Karol Budzich (z prawej) bramkę

Strzelanie w Bieżuniu rozpoczęło się w 23 minucie gry. Strata piłki w środku pola okazała się fatalna w skutkach. Złe podanie Karola Budzicha padło łupem jednego z graczy Konopianki. Ten podał futbolówkę do Mateusza Pietrusia. Napastnik Konopianki popędził w kierunku bramki i plasowanym, technicznym strzałem z około 20 metrów pokonał Andrzeja Szreibera.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Pięć minut później był już remis. Duża w tym zasługa bramkarza gości – Damiana Ankiewicza. Golkiper wypuścił piłkę z rąk przy płaskim dośrodkowaniu Macieja Watkowskiego, a wślizgiem wbił piłkę do bramki Daniel Ziółkowski.

W drugiej części spotkania obie drużyny długo nie mogły znaleźć sposobu na defensywę rywali. Strzałem z rzutu wolnego Ankiewicza próbował zaskoczyć Watkowski. Po stałym fragmencie gry strzał z pięciu metrów obronił także Szreiber, a dobitka okazała się niecelna.

Piłka do siatki wpadła dopiero w 80 minucie. Wtedy Watkowski dośrodkował w pole karne, a celną główką popisał się Karol Budzich. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka. Wynik, po kontrze, podwyższyć mógł jeszcze Watkowski. Po minięciu na 40 metrze bramkarza Konopianki nie chciał wdawać się w pojedynek z dwójką obrońców i zdecydował się na strzał. Piłka minęła jednak pustą bramkę.