https://mazovia.pl/pl/transport/aktualnosci/autobusy-dla-mazowieckich-szkol-wlasnie-ruszyl-nabor.html
Informacje

GMINA SIEMIĄTKOWO NIE CHCE PODZIAŁU MAZOWSZA

Większością głosów podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Siemiątkowie przyjęto uchwałę w sprawie zachowania integralności Mazowsza. Radni nie chcą podziału.
Radni z Siemiątkowa nie chcą, by Mazowsze zostało podzielone

Podczas ostatniej sesji siemiątkowscy radni żywo dyskutowali na temat pomysłu podziału Mazowsza, o którym było ostatnio bardzo głośno. Jak podkreślili, gmina jest integralną częścią mazowieckiej wspólnoty, a województwo jest w czołówce najsilniejszych gospodarczo regionów europejskich i liderem polskich województw również dzięki wysiłkom mieszkańców „małych ojczyzn”.

W przyjętej uchwale sprzeciwiającej się rozdzieleniu Warszawy od reszty województwa rajcowie zaznaczają, że Mazowsze oraz jego mieszkańcy zasługują na dalszą szansę rozwoju swojego regionu. Jednocześnie rada gminy nie godzi się na arbitralne rozstrzyganie o losie mieszkańców za ich plecami i za plecami mieszkańców – członków wspólnot samorządowych.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że poprzez podział nastąpi inny rozdział środków finansowych, co przyczyni się do powstania obszarów biednych. W ostatnim czasie w gminie Siemiątkowo sporo się działo w kwestii inwestycyjnej i nadal dzieje, a samorząd pozyskuje spore środki zewnętrzne.

Zdaniem siemiątkowskich radnych pomysł rozdziału Mazowsza winien być poddany szerokim konsultacjom społecznym oraz uzależniony od ich wyniku.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.