Informacje

gOTowi na „Wakacje z WOT”!

Letnia przerwa od nauki i pracy oznacza, że w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej ruszają szkolenia podstawowe i wyrównawcze w ramach projektu „Wakacje z WOT”. To ostatni moment na rozpoczęcie procedury rekrutacyjnej.

Zainicjowany w 2019 roku projekt „Wakacje z WOT” cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. W okresie od czerwca do września 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej organizuje szkolenia podstawowe (czyli tzw. „szesnastki”) i wyrównawcze („ósemki”) dedykowane przede wszystkim uczniom, studentom, nauczycielom i wykładowcom, którzy w tym okresie mają przerwę w nauce. Z „wakacyjnych szkoleń” mogą skorzystać, także inni ochotnicy, którzy czas letnich miesięcy chcą wykorzystać na zdobycie nowych umiejętności, poprawę swojej kondycji fizycznej, poznanie nowych znajomych i zostanie żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej.

W 2024 roku „Wakacje z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT zaplanowano w trzech terminach. Pierwsza tura szkolenia podstawowego i wyrównawczego rozpoczęła się już w sobotę – 22 czerwca – tuż po rozdaniu świadectw szkolnych.

Kolejne terminy szkoleń podstawowych w 5 MBOT, po których mieszkańcy północnego Mazowsza złożą przysięgę wojskową, to: 9 – 24 sierpnia i 13 – 28 września.

Z wakacyjnego czasu mogą skorzystać również rezerwiści, którzy chcą powrócić do służby. Dla nich przygotowano szkolenie wyrównawcze – tzw. „ósemkę” w terminach: 9-10.08/19-24.08 oraz 13-14.09/23-28.09.

Chcesz wstąpić do 5MBOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekruterem – odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące naboru do służby i prowadzonych szkoleń. Kontakt znajdziesz na stronie:  https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

*****
Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.