GRA LEPSZA NIŻ WYNIK

Wkra Żuromin wysoko przegrała w Ostrołęce z miejscową Narwią. Żurominianie ulegli rywalom 6:1, choć nie zasłużyli na taką porażkę.

Spotkanie to mogło rozpocząć się idealnie dla żurominian, ale w pierwszej minucie nie udało się wykorzystać dogodnej okazji. Wkra na prowadzenie wyszła w 26 minucie pojedynki. Po faulu Olega Ochrimienki na Felipe da Silvie sędzia podyktował jedenastkę dla „zielono-czerwonych”. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pokonał golkipera miejscowych. Narew do wyrównania doprowadziła kilka minut później. Faulowany w szesnastce żurominian był Damian Gałązka i to on doprowadził do remisu strzałem z 11 metrów. Gospodarze poszli za ciosem. Jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole. Najpierw Ivan Budniak, a później Konrad Drężek pokonali Mateusza Ambrochowicza. Wkra przed przerwą mogła zdobyć kontaktowe trafienie. Po strzale Kamila Skolmowskiego piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na linię bramkową, a dobitka została wybroniona przez golkipera Narwii.

Po przerwie można było liczyć, że Wkra powalczy o korzystny rezultat, ale to Narwianie byli bardzo skuteczni. Marcin Kraska uderzył z dystansu ipokonał Ambrochowicza. Stopczyński natomiast w odpowiedzi uderzył w poprzeczkę bramki Rosiaka. Wynik ustalili Kamil Jastrzębski w 73 minucie i Ivan Budniak w 90 min.

Wynik ten sprawia, że Wkra nie ma już najmniejszych szans na utrzymanie na poziomie IV ligi. Wkra zagra w nowej V lidze.

Narew Ostrołęka – Wkra Żuromin 6:1 (3:1)

Bramki:  Gałązka 29 min. (k), Budniak 35, 90 min., Drężek 40 min., Kraska 54 mi., Jastrzębski 73 min. – Felipe 26 min. (k).

Ząbkovia Ząbki – Escola Varsovia                 3:0

Huragan Wołomin – Mławianka Mława        0:7

Narew 1962 Ostrołęka – Wkra Żuromin        6:1

KS CK Troszyn – Unia Warszawa                 5:1

Świt Staroźreby – Stoczniowiec Płock           1:0

Wisła II Płock – Hutnik Warszawa                 2:3

Żbik Nasielsk – Drukarz Warszawa               3:3

Marcovia Marki – Makowianka Maków        6:0