Sport

GRALI W SWOJĘCINIE O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY

9 drużyn z powiatu żuromińskiego i nie tylko wzięło udział w turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Lutocinie w niedzielę, 14 sierpnia. Sportowe zmagania trwały kilka godzin.

Kamil Gapa, Piotr Kwiatkowski, Marcin Kukowski i Radosław Budka to mieszkańcy Swojęcina, którzy zorganizowali zawody. Odbyły się one na boisku tartanowym przy swojęcińskiej podstawówce. W turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Lutocinie wzięło udział 9 drużyn 5-osobowych z powiatu żuromińskiego i nie tylko: Wolni Strzelcy Przeradz, OSP Strzeszewo, OZK Obręb, Chamsk, FC Tiki Taka, Wkra Żuromin, Zielona, Zjednoczone Emiraty Polskie i Swojęcin. Sędziował Dariusz Narkiewicz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Miłosz Zawadzki. Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Adamski. Zawody wygrali zawodnicy z Przeradza, drużyna o nazwie Wolni Strzelcy, II miejsce zajęła drużyna z Chamska, a III miejsce zespół FC Tiki Taka z Radzanowa.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał sam przewodniczący Rady Gminy w Lutocinie Wojciech Góralski, wraz z organizatorami i wicestarostą Ireneuszem Rejmusem, który był gościem honorowym rozgrywek.

-Wracamy po małej, dwuletniej przerwie. Z powodu pandemii nie było rozgrywek, ale od tego roku wznawiamy turniej i systematycznie co roku będziemy go organizować – powiedział przed wręczeniem nagród Piotr Kwiatkowski, radny Rady Powiatu Żuromińskiego. Dziękował wszystkim zawodnikom za grę fair play.

– Drużyny grały na wysokim poziomie – podkreślił Kwiatkowski, co potwierdził też przewodniczący Rady Gminy Wojciech Góralski, który bacznie obserwował wszystkie mecze. – Chciałem wszystkim pogratulować wysokiego poziomu gry, byłem naprawdę nim zaskoczony – mówił Góralski do graczy.

Kolejne rozgrywki, jak zapowiedzieli organizatorzy, już za rok.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    • Raczej jeżeli robiliśmy to od wielu lat (miałem 16 gdy zorganizowalem pierwszy turniej a teraz mam 29) to chcieliśmy z chłopakami podtrzymać tradycje a leżeli ktoś nam pomaga to już kampania wyborcza ? Osobiście nigdy bym się na to nie zgodził więc niech Pan nie opowiada głupot. Lepiej jak młodzież pojdzie gdzieś ćpać czy pić wtedy jest okej a jak ktoś zrobił jakiś turniej to już kampania wyborcza widzi gdzieś tam Pan o PSL ? W innych miejscowościach też robią turnieje o Puchar Wójta jakiegoś radnego czy sołtysa . I nigdzie nie jest powiedziane że to kampania wyborcza a że Pan Kwiatkowski i Pan Góralski są związani z Polityką w naszym regionie to jakis problem ? Był Pan na tym turnieju ? W artykule jest coś podane że to PSL jest tylko że to o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Lutocin gdyż Pan Góralski ufundował puchary i piłki i tyle . I nie wtrąca Pan mi polityki w nasze turniej . Pozdrawiam . Kamil Gapa.