Sport

GROTKOWSKI BRONI TYTUŁU. SIŁACZ Z CHAMSKA NAJLEPSZY

Mariusz Grotkowski obronił dwa tytuły Mistrza Polski. Ponownie okazał się najlepszy w Trójboju Siłowym Klasycznym, a także w wyciskaniu leżąc.
Mariusz Grotkowski znów stanął na najwyższym stopniu podium
fot. FB Mariusz Grotkowski

Multimedalista Mistrzostw Polski Mariusz Grotkowski dopisał na swoje konto kolejne laury. Tym razem nie miał sobie równych w trójboju siłowym klasycznym w Skierniewicach.

We wszystkich trzech konkurencjach Grotkowski może się pochwalić najlepszymi wynikami w stawce – w przysiadzie jest to 200 kg., w wyciskaniu leżąc 147,5 kg., a w martwym ciągu 232,5 kg. Łącznie dało to wynik 580 kilogramów. Mariusz pokonał o 55 kilogramów Michała Łysonia, zawodnika Strength Coach Performance Wrocław, a trzeciego w stawce Kamila Lindsteda ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza wyprzedził o 65 kilogramów.

– Wynik przeciętny, ale takiego się spodziewałem – skomentował kolejne złoto.

Dzień później Grotkowski startował w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu  leżąc w odmianie sprzętowej. Tam również bronił tytułu mistrza kraju.

Mariusz Grotkowski w najlepszej swojej próbie uzyskał wynik 202,5 kilograma. To o 27,5 kg. lepszy rezultat niż drugi w stawce Paweł Hadas.

Grotkowski zaatakował także ciężar 223,5 kg. Niestety, bez powodzenia.

– Próba ataku na rekord Polski była niestety nieudana. Czuć było zmęczenie sobotnim startem. Dziękuję za pomoc całej ekipie Wikinga Starachowice, a także mile spędzony weekend. Dziękuję i gratuluję również rywalom – za walkę i emocje na pomoście – mówił po starcie Mariusz Grotkowski.

Już w ten weekend kolejne wyzwania przed siłaczem z Chamska. Tym razem w Warszawie Grotkowski weźmie udział w Mistrzostwach Polski w klasycznym wyciskaniu leżąc.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.