Sport

GROTKOWSKI POWALCZY O MEDAL

Mariusz Grotkowski stanie do walki o medal Mistrzostw Europy w trójboju siłowym. W czeskim Pilznie będzie trzeba przerzucić setki kilogramów.

Wielokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, medalista Mistrzostw Europy znów powalczy o krążek na arenie międzynarodowej. Mariusz Grotkowski, bo o nim mowa, wyjeżdża do Czech. W Pilznie odbywają się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym. Start zawodnika reprezentującego Wiking Starachowice już dziś (6 sierpnia).

Nad formą siłacz z Chamska przygotowywał się m.in. przez udział w ważnych zawodach na arenie ogólnopolskiej. Grotkowski prezentował się tam bardzo dobrze. Na łamach „Kuriera” opisywaliśmy jego kolejne starty i złote medale.

– W piątek czeka mnie start na Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym w Czechach. Przygotowania poszły całkiem dobrze, więc liczę na dobry wynik – informuje Mariusz Grotkowski.

Grotkowski nie chciał zdradzać, jaki wynik będzie jego zdaniem „dobrym”. To jednak ambitny i charakterny zawodnik. Z pewnością chciałby zdobyć złoty medal, który potwierdzi jego siłę i umiejętności, ale o to może być trudno. Rywale również nie próżnowali. Dobrą dyspozycję potwierdzoną w Polsce trzeba przełożyć na zawody rangi europejskiej. Dzień startu to zawsze jednak niewiadoma.

– Za kilka dni forma zostanie zweryfikowana na pomoście – rzucił tylko Grotkowski.

Trzymamy kciuki za dobry wynik.

OM

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.