Informacje

HALINA JARZYNKA DYREKTOREM SZKOŁY W GOŚCISZCE

Zmiany na stanowiskach dyrektorów szkół również w gminie Kuczbork. Od 1 września Szkoła Podstawowa w Gościszce ma nową panią dyrektor.
fot. SP Gościszka – Pani sekretarz gminy (z prawej) prezentuje nową panią dyrektor w Gościszce (z lewej)

Zanim w Gościszce pojawiła się nowa szefowa, organ prowadzący ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora. Niestety, jak powiedział nam wójt gminy Jacek Grzybicki, nie wyłonił on kandydata, bo nie zgłosili się do niego żadni chętni. Wójt skorzystał więc z innej możliwości – powierzenia obowiązków. Placówką od 1 września kieruje Halina Jarzynka, która dotychczas pracowała jako wieloletni nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Zielonej. Stanowisko będzie piastowała przez 5 lat, bo na tyle, mimo nierozstrzygnięcia konkursu, wójt powierzył jej funkcję dyrektorską.

-Kandydatka spełniała warunki, przesłałem stosowne uzgodnienie do Kuratorium Oświaty, a tam mój wniosek zaopiniowano pozytywnie. Stanowisko dyrektora powierzyłem na 5 lat – mówi wójt Kuczborka Jacek Grzybicki.

Konkurs nie został też rozstrzygnięty w Kuczborku. Tu też dotychczasowej szefowej, Marii Jolancie Stańczak skończyła się kadencja. Wójt powierzył jej obowiązki na kolejny rok. Po tym czasie procedura konkursowa będzie wówczas powtórzona.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.