HAT-TRICK OLSZEWSKIEGO ZDECYDOWAŁ

Miejski Klub Sportowy Ciechanów okazał się silniejszy od Wkry Bieżuń w spotkaniu 3. kolejki KEZZA Ligi Okręgowej. O zwycięstwie graczy z Ciechanowa zadecydowały bramki Kamila Olszewskiego. Zespół jest na 4 pozycji w tabeli.

Początek sezonu 2021/2022 dla zespołu Roberta Piotrowskiego jest bardzo udany. W dwóch pierwszych pojedynkach Wkra Bieżuń zgromadziła komplet punktów. W pierwszej kolejce nie dali szans beniaminkowi Wymakraczowi Długosiodło, a później pokonali zespół Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Do pojedynku z MKS-em Ciechanów ekipa Roberta Piotrowskiego przystępowała z fotela lidera rozgrywek.

Ciechanowianie przyjechali do Bieżunia z czterema punktami. Wzmocniony w przerwie letniej m.in. Marcinem Tomczakiem i Łukaszem Wróblewskim (obaj ostatnio byli graczami Mławianki Mława), Jarosławem Żebrowskim (Błękitni Raciąż), Kacprem Rutkowskim (Wisła II Płock) czy Kamilem Olszewskim (MKS Przasnysz) zespół chce w tym roku powalczyć o pierwszą pozycję w lidze. W Bieżuniu autorem zwycięstwa ekipy z Ciechanowa okazał się ostatni z wymienionych nowych nabytków MKS-u. Zanim jednak on rozpoczął strzelanie to w 9 minucie na prowadzenie zespół Mariusza Mikłowskiego wyprowadził doświadczony Patryk Tosik. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak po zmianie stron. Wtedy to swoje umiejętności zaprezentował wspomniany Olszewski. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania podwyższył wynik na 2:0, a w 50 minucie trafił po raz kolejny.

Wkra nie chciała pozostać dłużna rywalom i za sprawą Michała Dzięgielewskiego zdobyła pierwszą bramkę już w 52 minucie gry. To wlało nadzieję w serce zawodników i kibiców. Niestety, radość ta trwała dokładnie dziewięć minut. W 61 minucie Kamil Olszewski trafił w tym spotkaniu po raz trzeci, a MKS mógł cieszyć się z czwartego gola w tym meczu. Po raz kolejny jednak bieżunianie pokazali charakter i już trzy minuty po stracie bramki potrafili odpowiedzieć. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Malinowski. Osiemnastolatek zniwelował stratę do dwóch bramek. Do końca pojedynku pozostało wtedy jeszcze dwadzieścia pięć minut. Ostatecznie jednak w tym czasie żaden z zespołów nie zdołał zdobyć bramki i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla ciechanowian.

Wkra Bieżuń – MKS Ciechanów 2:4 (0:1)

Bramki: Dzięgielewski 52 min., M.Malinowski 65 min. – Tosik 9 min., Olszewski 48, 50, 61 min.

Żółte kartki: Gołębiewski, Dzięgielewski, Juszczyk, Wiśniewski (Wkra), Matusiak (Ciechanów)

Czerwona kartka: Gołębiewski (90+3 min., za dwie żółte, Wkra)

Skład: Szeriber (Jakowski) – Sowiński (M.Malinowski), P.Baca (Pudlik), Leśniewski, Gołębiewski, M.Malinowski, J.Malinowski (Izwantowski), Wiśniewski, Juszczyk (Kalinowski), Watkowski, Dzięgielewski, Krajewski

Kurpik Kadzidło – KS Wąsewo 1:2

Rzekunianka Rzekuń – Iskra Krasne 3:1

Kryształ Glinojeck – Sona Nowe Miasto 3:1

Konopianka Konopki – PAF Płońsk 1:3

Korona Szydłowo – Błękitni Raciąż 3:4