HIT ROZGRYWEK DLA BORUTY KUCZBORK

Boruta Kuczbork wygrywa w hicie rozgrywek ciechanowskiej Klasy B z Gladiatorem Słoszewo. Decydujący cios gracze Jarosława Szmyta zadali w samej końcówce pojedynku.
Boruta Kuczbork wygrała w Słoszewie i jest samodzielnym liderem Fot. GKS Boruta 95 Kuczbork

To było jedno z najważniejszych spotkań tej kolejki. Oba zespoły przed meczem z równą liczbą punktów zajmowały najwyższe miejsca w tabeli. Zarówno Boruta, jak i Gladiator mają jasno sprecyzowane na ten sezon cele. Obie ekipy chcą awansować do wyżej klasy rozgrywkowej. Dlatego też spotkanie to obie ekipy spotkanie rozpoczęły z dużą dozą ostrożności.

W pierwszej połowie groźniejsi byli piłkarze Gladiatora. Bramkarz Cyprian Kołakowski najwięcej pracy miał głównie przy stałych fragmentach gry. Za każdym razem Boruciarze zdołali wyjść z opresji obronną ręką. Odpowiedź Boruty przyszła ze strony Sebastiana Rybaka i Jakuba Sadowskiego, ale w pierwszej połowie bramki nie padły. Po zmianie stron brakowało konkretów. Dopiero ostatnie minuty przysporzyły kibicom sporo emocji. Najpierw blisko gola był Gladiator. W 85 minucie po stałym fragmencie gry Artur Żelasko strzałem głową trafił w poprzeczkę. Odpowiedź Boruty była skuteczniejsza. Jakub Sadowski wygrał walkę na prawej stronie boiska, wbiegł w pole karne i obsłużył podaniem wbiegającego Jakuba Stańczaka. Doświadczony napastnik Boruty nie zmarnował tej okazji i posłał futbolówkę do siatki. Chwilę później Boruta mogła podwyższyć wynik spotkania, ale uderzenie Alana Michalskiego odbił golkiper Gladiatora.

Przed Borutą teraz ostatnie ligowe spotkanie. Na własnym obiekcie zespół z Kuczborka będzie mierzył się z Orzycem Chorzele, aktualnym wiceliderem.

Gladiator Słoszewo – Boruta Kuczbork 0:1 (0:0)

Bramka: Stańczak 88 min.

Skład: Kołakowski – Jończak (A.Michalski), Kawczyński, D.Klimek, Szymański, Kociela (Rychcik), Dębski (Kaszuba), Sadowski, P.Klimek, Rybak, F.Watkowski (J.Stańczak)

Żak Szreńsk – PAF II Płońsk                                     3:2

Gryf Kownaty Żędowe – Tamka Dzierzgowo           2:2

Gladiator Słoszewo – Boruta Kuczbork                     0:1

Orzyc Chorzele – Wieczfnianka Wieczfnia                5:0

Wkra Cieksyn – Olimp Ciechanów                           4:1