HUTNICZA SKUTECZNOŚĆ. GOŚCIE WBILI TRZY BRAMKI

Hutnik Warszawa pokonał Wkrę Żuromin przy Żeromskiego 5. Ekipa z Bielan wygrała 3:0, a gracze Wkry mogą mieć duże pretensje do samych siebie.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie środowe popołudnie piłkarze i kibice Wkry Żuromin. W pojedynku z silnym Hutnikiem miejscowi chcieli zdobyć punkty, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię.

Zagranie za linię obrony Wkry, nieudane wyjście poza pole karne Ambrochowicza i Sebastian Ignacak zza pola karnego płaskim strzałem już w 4 minucie spotkania wyprowadził ekipę Hutnika na prowadzenie. W 11 minucie było już 0:2. Po dośrodkowaniu w pole karne Piotr Cudny uderzył prawą nogą, a Ambrochowicz musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi.

A mogło być inaczej. Już w drugiej minucie spotkania to podopieczni Jana Ciosa mogli, a nawet powinni objąć prowadzenie w tym spotkaniu. Żurominianie wyprowadzili znakomity kontratak. Zagrali na jeden i dwa kontakty, oszukali defensywę zespołu z Bielan, ale do szczęścia zabrakło tylko celnego uderzenia. Nowacki powinien wyprowadzić żurominian na prowadzenie. Niestety nie trafił, a zawodnicy, sztab szkoleniowy i kibice złapali się za głowy.

Wynik ustalony został w samej końcówce pojedynku. Po kontrataku Damian Jaczewski znalazł się naprzeciw Ambrochowicza. Najpierw golkiper zdołał odbić piłkę, ale przy drugim uderzeniu był bezradny. Wkra z przebiegu spotkania nie zasłużyła jednak na tak wysoką porażkę. Żurominianie dzielnie walczyli z rywalami, a z przebiegu pojedynku zasłużyli choćby na jedną bramkę.

Wkra Żuromin – Hutnik Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: Ignacak 4 min., Cudny 11 min., Janczewski 90 min.