Informacje

I POSIEDZENIE MŁODZIEŻOWEJ RADY POWIATU

Młodzieżowa Rada Powiatu zaczęła już swoje działanie. Radni mają za sobą pierwsze posiedzenie. Było ono bardzo ważne, bo wybierali spośród siebie prezydium, które będzie reprezentować Radę na zewnątrz i w kontaktach z „dorosłą” radą.

17 maja w sali konferencyjnej żuromińskiego starostwa odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Powiatu. Jak pisaliśmy, w jej skład weszli przedstawiciele czterech szkół prowadzonych przez powiat żuromiński.

Z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie:

1. BINKOWSKI TOMASZ Klasa IB

2. MARZEC MICHAŁ Klasa IIA

3. TRUSZKOWSKI MIŁOSZ Klasa IIA

4. ŻULEWSKI JAKUB Klasa IIB

z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu:

1.KARCZEWSKI DOMINIK Klasa IIIC

Z Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie:

1. BRDAK JAKUB Klasa II TI

2.GWIZDON SZYMON Klasa II TG

3. LEJMAN DOMINIK Klasa III TIp

4. MELLER ŁUKASZ Klasa III TSMp

5. SZYMAŃSKI ADAM Klasa III TIp

6. ULANOWSKI MARCIN Klasa III TSMp

Z Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej:

1. KOWALSKA KLAUDIA Klasa III TE

2. KRZESIŃSKA JULIA Klasa II TE

3. KUBCZAK OLIWIA Klasa II TL

4. ZAWADZKI MIŁOSZ Klasa I TW

W młodzieżowej sesji brali udział Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Mirosław Różański, Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski, Wicestarosta Żuromiński Ireneusz Rejmus, Radni Młodzieżowej Rady, Dyrektor Zespołu Szkół w Zielonej Czarek Ossowski, Edyta Gołębiewska – nauczyciel z LO w Żurominie, Renata Sadowska – nauczyciel z LO Bieżuń, Piotr Wlizło – ze Stowarzyszenia Wagon Inicjatyw.

Podczas I sesji zostały przeprowadzone wybory tajne na Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza Młodzieżowej Rady. Młodzież poznała procedurę wyboru. W jej wyniku Przewodniczącym Młodzieżowej Rady został Adam Szymański (uczeń kl. III TIp ZST-Z w Żurominie, wybrany jednogłośnie 15 głosami), Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miłosz Truszkowski (uczeń kl. IIa LO w Żurominie, wybrany 14 głosami)  i Sekretarzem Młodzieżowej Rady Michał Marzec (uczeń kl. II a LO w Żurominie, 8 głosów na 15).

Zarówno młodym radnym, jak i wybranemu prezydium Przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Różański życzył dużo wytrwałości w nowej roli, a także dobrej współpracy z dorosłą radą. Wicestarosta Ireneusz Rejmus gratulował młodzieży odwagi, że zdecydowała się głosić swoje racje i zabiegać o inwestycje i działania dla młodego pokolenia.

– To dla was pewien zaszczyt i pewne wyróżnienie, ale musicie to też potraktować jako przygodę i spotkanie z dorosłością – powiedział. Życzył sukcesów w dalszym życiu.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejna Sesja Młodzieżowej Rady, która zwróci uwagę władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców z terenu powiatu żuromińskiego.

Agnieszka Makuszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.