Informacje Samorząd

INTERNAT WCIĄŻ SZUKA NOWEGO WŁAŚCICIELA

Internat przy Zespole Szkół w Zielonej szuka nowego właściciela. Na razie nie ma chętnych. Czy samorządowi powiatu uda się go sprzedać?

Starosta Jerzy Rzymowski po cichu na to liczy, ale wie też, że może być z tym ciężko. Informacja o chęci sprzedaży nieruchomości poszła szeroko, nawet w mediach ogólnopolskich. Czy znajdzie się kupiec? Na ten moment nie widać jednak żadnego zainteresowania. Jeśli nikt się nie zgłosi, będzie można obniżyć cenę nawet o połowę, więc jest szansa, że nieruchomość jednak znajdzie swojego nabywcę.

Przez lata budynek był wykorzystywany jedynie w niewielkiej części na parterze. Znajdowała się tam siedziba Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zanim nie została przeniesiona do Żuromina (obok kościoła).

– Mamy założenie, że może w którymś momencie uda się obiekt sprzedać – mówi starosta. Jak dodaje, zanim ogłoszono przetarg, pojawiały się osoby, które wyrażały zainteresowanie budynkiem, ale po jego obejrzeniu rezygnowały. Jest to spory obiekt, wymaga inwestycji, ale może być też dobrze wykorzystany. Kilka lat temu był pomysł zorganizowania tam szwalni, jakiegoś hotelu dla cudzoziemców.

Jak skończy się kolejna próba sprzedaży obiektu, nie wiadomo.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.