Informacje

INTERNET DLA KAŻDEGO W SIEMIĄTKOWIE

Gmina Siemiątkowo pozyskała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na zrealizowanie sieci publicznych punktów dostępu do internetu.

Dzięki temu możliwy stanie się do realizacji projekt na rzecz zapewnienia dostępu do internetu wysokiej jakości mieszkańcom i gościom w miejscach lokalnego życia publicznego. Sieć darmowych, publicznych punktów dostępu do internetu poprawi dostęp do usług online, podnoszących jakość życia społeczności lokalnych poprzez ułatwianie dostępu do usług, na przykład e-zdrowia i e-administracji; umożliwiających tworzenie nowych ofert służących włączeniu cyfrowemu, np. kursów obsługi komputera i internetu; oraz sprzyjających rozwojowi przedsiębiorstw wprowadzających innowacje w zakresie produktów i usług cyfrowych. Planowana do budowy sieć publicznego dostępu do internetu w gminie Siemiątkowo zostanie zrealizowana przy pełnym wypełnieniu wymagań dla WiFi. W szczególności bezpłatności dla użytkownika końcowego, wykorzystania technologii szerokopasmowych, prędkości przesyłu danych, jakości oraz możliwości dostępu w miejscach lokalnego życia publicznego. Gmina planuje budowę 6 zewnętrznych i 7 wewnętrznych punktów dostępowych w następujących lokalizacjach: Urząd Gminy Siemiątkowo (2 zewnętrzne i 2 wewnętrzne), Gminny Ośrodek Kultury w Siemiątkowie (1 wewnętrzny), Zespół Szkół w Siemiątkowie (3 wewnętrzne i 2 zewnętrzne), Szkoła Podstawowa w Łaszewie (1 wewnętrzny i 2 zewnętrzne).

W związku z realizacją projektu gmina musi stać się operatorem telekomunikacyjnym, dlatego też musi uzyskać wpis do rejestru jednostek samorządu terytorialnego wykonujących działalność w zakresie telekomunikacji (RJST) prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W celu wpisu do niniejszego rejestru niezbędna jest uchwała Rady Gminy, którą podjęto podczas ostatniej sesji, która odbyła się 12 listopada. Gmina na realizację projektu otrzymała dofinansowanie w kwocie 64 tysięcy złotych (bez wkładu własnego).

KC

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.