Informacje

INWESTYCJE ZGODNIE Z PLANEM

Część umów jest podpisana, część zadań ma już wykonawców, część już rozpoczęto. W powiecie inwestycje idą jedna za drugą. Wakacji nie ma.
fot.archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Samorząd powiatu nie próżnuje. Wnioski o dofinansowanie składano w różne miejsca na różne działania. – Jesteśmy w większości po podpisaniu umów z wykonawcami – informuje starosta Jerzy Rzymowski. Drogę relacji Syberia-Sinogóra wykonywać będzie firma Domex” Lecha Zmarzłego. Podpisana też już została umowa na nadzór inwestorski tej inwestycji. -Lada chwila rozpoczyna się przebudowa tej drogi.

Do tego remontowany jest właśnie odcinek w Kipichach, inwestycja realizowana jest ramach dotacji ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych (dawny FOGR). Wysokość dofinansowania, określona umową z Samorządem Województwa Mazowieckiego wynosi 249 tys. zł.

Umowę z wykonawcą podpisano 22 lipca. Poprzetargowa wartość robót zaoferowana przez firmę „Domex” wynosi 365.311,76 zł, zgodnie z zapisami umowy zadanie zostanie wykonane w ciągu dwóch miesięcy od jej podpisania. Inwestycja ta zakresem rzeczowym obejmuje wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej na odcinku drogi o długości ok. 0,5 km, poszerzenie jezdni do 6m, wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa naturalnego o szerokości 1,00 m po obu stronach przebudowanej drogi, roboty ziemne (w tym rowy), zjazdy, przepusty pod zjazdami oraz oznakowanie pionowe i oznakowanie poziome jezdni.

4 sierpnia starosta wraz z wicestarostą i skarbnik powiatu podpisali umowę na rewitalizację parku podworskiego w Zielonej. Zadanie w I etapie obejmuje przygotowanie terenu i wykonanie ścieżek z nawierzchni mineralnej z zachowaniem układu ogrodu z 1877r. Umowa opiewa na wartość brutto w wysokości 253.168,88 zł, a roboty mają być wykonane do 4 listopada.

– Pewnie za tydzień, dwa rozpoczną się pierwsze prace – mówi szef zarządu powiatu.

Poza remontem sali gimnastycznej w żuromińskim liceum w placówce tej remontowany będzie też dach. Podczas posiedzenia zarządu 5 sierpnia podjęto decyzję o przesunięciu dodatkowych środków na to zadanie, bo po przetargu trochę zabrakło. Umowa z wykonawcą będzie podpisana lada chwila.

Oprócz tego trwa normalne planowanie kolejnych inwestycji na następne lata. Przygotowywane są kolejne projekty np. na modernizację dróg. „Zasobne” szuflady pomagają w sytuacji, kiedy pojawiają się szybkie nabory. Zarząd wielokrotnie podkreślał, że planuje pracę na kilka lat do przodu, nie tylko na bieżący rok.

Samorząd stara się teraz pozyskać środki na termomodernizację budynków szkolnych – w Zielonej, w żuromińskim liceum i technikum. Powstaje dokumentacja, a szacunkowo koszt inwestycji miałby wynieść ok. 5 mln zł. Wniosek o wsparcie złożono, ale starosta mówi, że podchodzi do wszystkiego sceptycznie. Jak tłumaczy, kiedy ogłoszono wyniki naboru na inwestycjach we wsiach popegeerowskich, w Zielonej jakie było wielkie zdziwienie, że nic nie dostali. – No jak to, no przecież było obiecane, na wioski popegeerowskie. No tak to, to co się ogłasza, a jakie są efekty to są dwie różne rzeczy – mówi starosta.

AO

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.