Sport

IV LIGA WYSTARTUJE 10 KWIETNIA?

Zarząd MZPN zawiesił rozgrywki piłkarskie w związku z lockdownem w Polsce. Jest jednak szansa, że rozgrywki ruszą już dzień po zakończeniu lockdownu.

Minister Zdrowia poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Te obostrzenia dotknęły także sport amatorski. Zawody z udziałem sportowców zawodowych wciąż są możliwe.

Z tego przepisu skorzystało już wiele wojewódzkich związków sportowych kontynuując rozgrywki IV ligi. Runda wiosenna bez przeszkód obywa się choćby w Kujawsko-Pomorskim ZPN, Warmińsko-Mazurskim ZPN czy Łódzkim ZPN.

Wiele wskazuje na to, że również na Mazowszu IV liga wznowi rozgrywki. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej miał odbyć w tej sprawie spotkania online z przedstawicielami klubów. Jak nieoficjalnie wiemy, przedstawiciele klubów IV ligi zgodnie ustalili, że podpiszą umowy stypendialne lub kontrakty ze swoimi zawodnikami, co pozwoli na rozgrywania meczów bez żadnych przeszkód. Rozgrywki miałyby zostać wznowione już w weekend 10-11 kwietnia.

Wkra Żuromin rozegrałaby wtedy trudne, wyjazdowe spotkanie z aspirującym do awansu do III ligi drugim zespołem Wisły Płock. Spotkanie wcześniejszej kolejki (z Kasztelanem Sierpc) zostałoby przełożone na inny termin. Co z niższymi ligami? Tego na razie nie wiadomo.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.