Edukacja Informacje

IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki „Grajek”

Wysoki poziom i wspaniałe emocje zafundowali jury i zgromadzonej widowni uczestnicy tegorocznego Konkursu Powiatowego Piosenki „Grajek”, jaki odbył się w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie w poniedziałek, 27 maja.

  Od rana w sali gimnastycznej szkoły trwały przygotowania do tegorocznych muzycznych zmagań. Do koncertu finałowego zakwalifikowało się 18 uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Wszystkich wokalistów i muzyków powitał dyrektor ZST-Z w Żurominie Wojciech Smoliński, który życzył zwycięstwa najlepszym, a wszystkim pozostałym oraz opiekunom wspaniałych muzycznych wrażeń. I tak było.

  Konkursowych piosenek słuchało jury w składzie: Andrzej Rogoziński, Mariusz Stańczak, Wojciech Falkiewicz oraz Leszek Ostrowski. Jak podkreślili po występach, w tym roku usłyszeli ciekawe i oryginalne interpretacje utworów z lat dziewięćdziesiątych. Poziom wykonania był bardzo wysoki.

  W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Gabriela Rakoczy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie, II miejsce zajęła Julia Ciesielska ze Szkoły Podstawowej w Zieluniu, zaś III miejsce Milena Bielska ze szkoły Podstawowej w Sławęcinie.

  W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Zuzanna Wiśniewska z LO w Żurominie, II miejsce zajęła Łucja Lorkowska z LO  w Żurominie, a III Amelia Czaplińska z LO w Żurominie.  Wyróżnienie otrzymała uczennica ZST-Z Zuzanna Sobiech.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. To była już IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki „Grajek”. Za rok czeka nas jubileusz 10-lecia.

Agnieszka Makuszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.