Edukacja

JABŁKA NIE TYLKO DO JEDZENIA

28 września w siemiątkowskim przedszkolu obchodzono Dzień Jabłka. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do swojej placówki ubrane na czerwono, zielono i żółto. Zajęcia edukacyjne prowadzone były z wykorzystaniem jabłek przyniesionych przez dzieci oraz pomocy dydaktycznych przygotowanych przez nauczycieli tematycznie związanych właśnie z jabłkami. Przedszkolaki z niewielką pomocą wychowawców przygotowały sałatkę z owoców. Wykonały też prace plastyczne z wykorzystaniem pieczątek z jabłek, wyklejały drzewa jabłoni.

Podczas tych wszystkich zajęć dzieci promowały zdrowy styl życia. -Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wychowanków oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami, ze względu na ich walory zdrowotne i odżywcze. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień na długo -informuje nas Beata Jaraczewska, wychowawca grupy 5 -4 latków w siemiątkowskim przedszkolu.

Oprócz tego jabłka posłużyły dzieciom także do czegoś innego niż tylko do zjedzenia. W tym przedszkolu maluchy podczas zajęć realizują projekt „20 minut dla matematyki”, przeliczając, segregując i tworząc zbiory. Tego dnia więc jabłka zostały posegregowane, policzone, a na koniec dopiero zjedzone.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.