Panie Prezesie, jakie istnieją prawne sposoby na oddłużenie i uratowanie firmy lub gospodarstwa rolnego ?
Od 5 lat specjalizujemy się w restrukturyzacji firm i rolników, których gospodarstwa z różnych względów np. klęsk żywiołowych, pomorów, zdarzeń losowych popadły w kłopoty finansowe.
Na podstawie Ustawy Prawo restrukturyzacyjne z dnia 15 maja 2015 roku korzystamy z narzędzi, które umożliwiają pomaganie przedsiębiorstwom w trudnej sytuacji finansowej. Możemy zatrzymać np. na 2 lata licytacje komornicze, windykacje, wprowadzić do firmy lub gospodarstwa rolnego inwestora i w ten sposób pomóc oddłużyć firmę lub rolnika co pozwoli im w konsekwencji zatrzymać grunty, budynki, maszyny oraz pojazdy.
Obecnie pomagamy również rolnikom w składaniu wniosków do ARiMR o pożyczkę oddłużeniową. Niestety pula środków przewidzianych na ten cel jest stosunkowo niewielka i należy się pospieszyć, aby skorzystać z tego finansowania.
Jaki jest efekt wprowadzenia firmy lub gospodarstwa rolnego w stan sanacji (forma restrukturyzacji ustawowej) ?
Przede wszystkim przedsiębiorstwo (w tym gospodarstwa rolne) otrzymują ochronę prawną sądu przed egzekucjami, windykacjami, zajęciami majątku. Nieruchomości i ruchomości zajęte przez komorników powracają do restrukturyzowanego majątku, a kwoty wpłacone do depozytu sądowego zostają przekazane do masy sanacyjnej w celu wspomożenia ratowania firmy, gospodarstwa rolnego.
Jak otrzymać pożyczkę na oddłużenie gospodarstwa rolnego z ARiMR ?
Procedura jest nieco skomplikowana, ale pomagamy rolnikom przebrnąć przez cały proces bez przeszkód, zarówno w wypełnieniu i złożeniu wniosku jak również sporządzeniu planu restrukturyzacyjnego.
Bardzo chętnie udzielimy wszelkich informacji mających na celu zarówno skorzystanie z pożyczki ARiMR jak również uratowanie firmy lub gospodarstwa rolnego przez upadkiem i w pozyskaniu inwestora.
Zapraszamy do zadawania pytań lub umówienia się na bezpłatną konsultację pod numerem
tel. 730 870 870
Dodaj komentarz