Promocja

Jak uratować zadłużone gospodarstwo rolne lub firmę od bankructwa?

Witamy na łamach „Kuriera Żuromińskiego” Prezesa Zarządu Tomasza Janowskiego z Janowski i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp. z o.o., który opowie nam na temat restrukturyzacji zadłużonych przedsiębiorstw lub upadających gospodarstw rolnych.
pixabay.com

Panie Prezesie, jakie istnieją prawne sposoby na oddłużenie i uratowanie firmy lub gospodarstwa rolnego ?

Od 5 lat specjalizujemy się w restrukturyzacji firm i rolników, których gospodarstwa z różnych względów np. klęsk żywiołowych, pomorów, zdarzeń losowych popadły w kłopoty finansowe.
Na podstawie Ustawy Prawo restrukturyzacyjne z dnia 15 maja 2015 roku korzystamy z narzędzi, które umożliwiają pomaganie przedsiębiorstwom w trudnej sytuacji finansowej. Możemy zatrzymać np. na 2 lata licytacje komornicze, windykacje, wprowadzić do firmy lub gospodarstwa rolnego inwestora i w ten sposób pomóc oddłużyć firmę lub rolnika co pozwoli im w konsekwencji zatrzymać grunty, budynki, maszyny oraz pojazdy.

Obecnie pomagamy również rolnikom w składaniu wniosków do ARiMR o pożyczkę oddłużeniową. Niestety pula środków przewidzianych na ten cel jest stosunkowo niewielka i należy się pospieszyć, aby skorzystać z tego finansowania.

Jaki jest efekt wprowadzenia firmy lub gospodarstwa rolnego w stan sanacji (forma restrukturyzacji ustawowej) ?

Przede wszystkim przedsiębiorstwo (w tym gospodarstwa rolne) otrzymują ochronę prawną sądu przed egzekucjami, windykacjami, zajęciami majątku. Nieruchomości i ruchomości zajęte przez komorników powracają do restrukturyzowanego majątku, a kwoty wpłacone do depozytu sądowego zostają przekazane do masy sanacyjnej w celu wspomożenia ratowania firmy, gospodarstwa rolnego.

Jak otrzymać pożyczkę na oddłużenie gospodarstwa rolnego z ARiMR ?

Procedura jest nieco skomplikowana, ale pomagamy rolnikom przebrnąć przez cały proces bez przeszkód, zarówno w wypełnieniu i złożeniu wniosku jak również sporządzeniu planu restrukturyzacyjnego.

Bardzo chętnie udzielimy wszelkich informacji mających na celu zarówno skorzystanie z pożyczki ARiMR jak również uratowanie firmy lub gospodarstwa rolnego przez upadkiem i w pozyskaniu inwestora.

Zapraszamy do zadawania pytań lub umówienia się na bezpłatną konsultację pod numerem
tel. 730 870 870

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.