Informacje

JARZYNKA KIEROWNIKIEM AGENCJI W ŻUROMINIE

Żuromińskie Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma nowego szefa. Od wczoraj kierownikiem jest Mariusz Jarzynka, wieloletni pracownik tej instytucji.

Biuro Powiatowe ARiMR w Żurominie to instytucja podlegająca resortowi rolnictwa. Przez ostatnie 5 lat za rządów PiS kierownikiem był tu Kamil Cupał, powołany na to stanowisko po ostatnich wyborach samorządowych. Wcześniej był on zastępcą kierownika. Cupał związany jest z powiatowymi strukturami PiS, przewodniczył im nawet do niedawna. 19 marca został odwołany z funkcji kierownika biura, a od 4 kwietnia jego miejsce zajął Mariusz Jarzynka.

Jarzynka jest wieloletnim pracownikiem tej rolniczej instytucji. Trafił tu już w 2005r. Obecnie był głównym specjalistą. Jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (ukończył studia inżynierskie na kierunku marketing zarządzania agrobiznesem), a także Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ( studia magisterskie o specjalizacji architektura terenów zielonych). Jest związany z powiatowymi strukturami Nowej Lewicy. Był radnym Rady Powiatu Żuromińskiego w 4 kadencji, obecnie pełni obowiązki członka zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Żurominianka” w Żurominie. Teraz również kandyduje do tego gremium z KWW Marka Budzicha, który z biura trafił do Warszawy, gdzie został wiceprezesem ARiMR.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.