Na sygnale

Jazdę skończył na drzewie

Policjanci zatrzymali 40-latka, który spowodował kolizję pod wpływem alkoholu. Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę (26.03) w miejscowości Płociczno (gm. Lubowidz). Oplem Astrą podróżowało dwóch pijanych mężczyzn. Jak ustalili skierowani na miejsce zdarzenia drogowego policjanci, kierującym samochodem był 40-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego. Na prostym odcinku drogi kierowca stracił kontrolę nad samochodem, w konsekwencji uderzył w przydrożne drzewo.

-Powodem niebezpiecznej sytuacji okazała się brawura oraz stan psychofizyczny mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie- informuje rzecznik policji, asp. Tomasz Łopiński.

Samochodem podróżował jeszcze 30-letni mężczyzna, również mieszkaniec powiatu brodnickiego. Badanie stanu trzeźwości towarzysza podróży wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce zdarzenia policjanci wezwali służby medyczne. Lekarz stwierdził u obu mężczyzn otarcia skóry i stłuczenia ciała. Mężczyźni odmówili medykom przewiezienia ich do szpitala.

– Z ustaleń mundurowych wiadomo, że obydwaj koledzy alkohol zaczęli pić już w sobotę wieczorem. Następnego dnia postanowili odwiedzić innego znajomego z powiatu żuromińskiego. Zaplanowane spotkanie nie doszło do skutku. Podróż zakończyła się drzewie w Płocicznie – mówi rzecznik.

Policjanci zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy. On sam został również zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Sprawą zajmują się policjanci z Posterunku Policji w Lubowidzu.

-Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję dzwoniąc pod nr 112 -apeluje asp. Tomasz Łopiński.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.