Na sygnale

JECHAŁ BEZ PASÓW I PO ALKOHOLU

Policjanci żuromińskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który zlekceważył obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Reakcja mundurowych wykazała również, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu.

22 sierpnia, po południu policjanci ruchu drogowego w Syberii (gm. Lubowidz) zwrócili uwagę na kierującego mazdą, który przejechał obok patrolu policji nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Chwilę później policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Wówczas okazało się, że 28-letni kierowca oprócz popełnionego wykroczenia wynikającego z obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, wykazał się znacznie większą nieodpowiedzialnością. Był pijany. Badanie alkomatem 28-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego wykazało 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za popełnione przestępstwo mieszkaniec powiatu żuromińskiego będzie odpowiadał przed sądem.

Pamiętajmy, że zapinając pasy bezpieczeństwa, nie zapinamy ich ich dla Policji, tylko dla samego siebie i swojego bezpieczeństwa. W momencie wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie.

Kierowco! Jeżeli nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości, zgłoś się do komendy policji i poproś o badanie na zawartość alkoholu w organizmie. To pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości!

asp. Tomasz Łopiński

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Po gorzale nigdy nic dobrego się nie zrobi. Gdyby miał zapięte pasy by sobie pojechał dalej . Jaki wniosek. Przestrzegaj przepisy i nie pij gorzały przed jazdą bo to szkodzi zdrowiu i kieszeni.

    • Za głupotę się ma ⊙⁠﹏⁠⊙ bardzo dobrze choojowi teraz będzie na rowerze zapierdalał i dorzuci kilka grosików do budżetu 乁⁠(⁠ ⁠•⁠_⁠•⁠ ⁠)⁠ㄏ