Na sygnale

JECHAŁA ZYGZAKIEM

Ponad promil alkoholu w organizmie miała cyklistka, którą zatrzymali bieżuńscy policjanci. Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów prawa jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, zagrożonym mandatem w wysokości 2500 zł.

28 czerwca policjanci z Posterunku Policji w Bieżuniu w miejscowości Stawiszyn Łaziska (gmina Bieżuń) zwrócili uwagę na cyklistkę, która jechała niewłaściwą stroną drogi. Policjanci zatrzymali się, by zwrócić kierującej rowerem uwagę. Krótka wymiana zdań wykazała, że 46-letnia mieszkanka gminy Bieżuń znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Na podstawie nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, 46-letnia mieszkanka gminy Bieżuń została ukarana przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o rozwagę! Poruszanie się pod wpływem alkoholu jednośladem po drodze, stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia nie tylko dla samego cyklisty, ale także innych użytkowników dróg.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.