Na sygnale

JECHALI ZA SZYBKO, STRACILI PRAWKO

W sobotę i w niedzielę policjanci żuromińskiej drogówki zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy. Rekordzista miał na liczniku w terenie zabudowanym 112 km/h.

W ostatni weekend trzech kierujących pozbyło się swoich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Już w sobotę o godzinie 12:49 w miejscowości Gościszka (gm. Kuczbork) 29-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego jechał swoim vw 112km/h w terenie zabudowanym.

Następnie w niedzielę dwóch kierujących musiało oddać prawo jazdy kontrolującym ich funkcjonariuszom. O godzinie 12:04 w miejscowości Przeradz Nowy (gm. Lutocin) 35-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego przekroczył o 56 km/h w terenie zbudowanym. Ostatnie prawo jazdy tego dnia zostało zatrzymane znów w Gościszce o godzinie 18:09. Tym razem stracił je 47- letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego, który jechał oplem 107 km/h, gdzie ograniczenie jest do 50 km/h. – W dodatku ta droga jest umieszczona na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierujący przekraczają nagminnie  dopuszczalną prędkość – informuje sierż. szt. Monika Ejnik z KPP w Żurominie.

Policja przypomina, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Apeluje o rozwagę na drodze!

AO

 

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.