Na sygnale

JECHALI ZA SZYBKO

Dwóch kierujących straciło prawo jazdy w miniony weekend. W terenie zabudowanym jechali za szybko.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Policja apeluje o rozwagę za kierownicą.

Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania czy brak kontroli nad samochodem, co w konsekwencji może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci wydziału ruchu drogowego żuromińskiej komendy w miniony weekend zatrzymali kolejnych kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

W niedzielę (31.10 br.) w Bieżuniu na ulicy Zawidzkiej policjanci żuromińskiej drogówki zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu płockiego, który kierował osobowym volvo. Powodem kontroli było wskazanie laserowego miernika prędkości 114 km/h. Rażące wykroczenie zakończyło się mandatem i przypisaniem punktów karnych do ewidencji kierowcy.

Z kolei 1.11 br. w miejscowości Gościszka (gm. Kuczbork) patrol drogówki zatrzymał kierującego seatem mieszkańca powiatu działdowskiego. 70-letni mężczyzna pędził w terenie zabudowany z prędkością 107 km/h. Tak jak w pierwszym przypadku, kontrola zakończyła się mandatem i punktami karnymi.

– Zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci w obu przypadkach zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h., w obszarze zbudowanym – mówi rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

PAMIĘTAJMY, ŻE WRAZ ZE WZROSTEM PRĘDKOŚCI ZMNIEJSZA SIĘ CZAS POTRZEBNY NA OBSERWACJĘ DROGI – W KTÓREJ SKŁAD WCHODZI POBOCZE CZY CHODNIK, A TYM SAMYM NA REAKCJĘ OBRONNĄ.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.