Na sygnale

JEDEN MANDAT MU NIE WYSTARCZYŁ

Kolejni rowerzyści z promilami w organizmie zostali wyeliminowani z ruchu przez żuromińskich mundurowych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie słono zapłacili, gdyż każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

Na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wpływ mają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Od kierujących samochodami, rowerzystów, a także pieszych wymaga się przestrzegania obowiązujących przepisów i respektowania zasad wprowadzonych po to, by na drogach było bezpiecznie.

Jedną z ważniejszych zasad jest trzeźwy, odpowiedzialny kierowca, gdyż alkohol dekoncentruje i zmniejsza zdolność postrzegania. Pijani uczestnicy ruchu drogowego z pewnością są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg.

W minioną niedzielę (16.07) policjanci żuromińskiej drogówki na ulicy Zamojskiego w Żurominie zatrzymali kolejnego w ostatnim czasie nietrzeźwego rowerzystę. – Jak się okazało, nie było to pierwsze spotkanie mieszkańca Żuromina z mundurowymi. Niespełna miesiąc temu 45-latek kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości, gdzie kontrola zakończyła się mandatem w wysokości 2500 złotych. Tym razem badanie stanu trzeźwości żurominianina wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie – informuje rzecznik żuromińskiej policji mł. sp. Tomasz Łopiński.

Następnego dnia (17.07) patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego kierującego rowerem. Tym razem 39-letni mieszkaniec gm. Żuromin wybrał się na przejażdżkę rowerem… pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Za swoje zachowanie cykliści ponieśli konsekwencje finansowe. Obaj ukarani zostali mandatem w kwocie 2500 złotych.

-Apelujemy o rozwagę! Poruszanie się pod wpływem alkoholu jednośladem po drodze, stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia nie tylko dla samego cyklisty ale także innych użytkowników dróg -apeluje rzecznik.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Wczoraj mieszkaniec Chamska jadący od strony Żuromina zmieniając pas do skrętu zabił komuś psa. Kiedy Wy wreszcie zrozumiecie, że Chamsk to nie centrum świata, nie macie pierwszeństwa na skrzyżowaniu Żuromin – Bieżuń-Paniatowo – Chamsk, nie zajeżdżajcie ludziom drogi, nie zabijajcie ludziom ich zwierząt. Znęcanie się nad zwierzętami jest karalne. Może Redakcja zajęła by się tym tematem -rozjeżdżanie psów i kotów dla zabawy, to barbarzyństwo, za chwilę będą rozjeżdżać ludzi.