Sport

JEDNI GRAJĄ, DRUDZY ZAWIESILI. CZY BĘDĄ ZMIANY?

Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zawiesił rozgrywki piłkarskie w związku z lockdownem. Oficjalnie rozgrywki wstrzymane są do 9 kwietnia.
fot.MZPN

Minister Zdrowia poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ograniczenia weszły w życie 20 marca i obejmą wszystkie województwa. Ma to związek z dynamicznym przyrostem zakażeń koronawirusem i dużą liczbą zajętych miejsc respiratorowych w szpitalach.

Obostrzenia dotknęły także sport amatorski. Wiele wojewódzkich związków, w tym Mazowiecki ZPN, podjęło decyzję o zawieszeniu rozgrywek do 9 kwietnia. Takich decyzji nie podjęto m.in. Warmii i Mazurach,w województwie łódzkim, opolskim i podlaskim. Tam grają czwartoligowcy.

Wiele klubów i działaczy z Mazowsza chciałoby iść śladem tych związków. Rozwiązanie dotyczące wznowienia piłkarskich lig na Mazowszu zaprezentowała Delegatura w Radomiu. Na stronie delegatury zamieszczone zostały druki dokumentów, które mają ułatwić klubom funkcjonowanie w okresie obostrzeń sanitarnych i zawieszonych rozgrywek. Na ich podstawie każdy klub może zawrzeć umowę stypendialną z zawodnikami, na podstawie której, może oficjalnie korzystać z obiektów sportowych, trenować i rozgrywać mecze towarzyskie.

Takie rozwiązanie zastosowane przez wszystkie mazowieckie kluby sprawiłoby, że możliwe byłoby rozgrywanie także spotkań ligowych.

Na to jednak zezwolić musi Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Na dziś jednak takie rozwiązanie nie jest przygotowywane przez działaczy na szczytach MZPN, choć w kuluarach mówi się, o słuszności takiego rozwiązania.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.