Sport

JEDYNE TAKIE W NASZYM OKRĘGU

Nie mają rozgrywek dedykowanych dziewczętom, więc... rywalizują z chłopakami. Wkra Bieżuń jako jedyna w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim posiada zgłoszony w rozgrywkach zespół żeński. I radzą sobie całkiem nieźle.

Treningi rozpoczęły już w 2019 roku. Od tego czasu szlifują umiejętności piłkarskie, a także rywalizują na zielonej murawie. Choć w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim nie ma drugiej takiej drużyny to krok bieżuńskiej Wkry może być przełomowy dla całego sportu kobiecego. To pokazanie drogi, jaką mogą iść inne kluby. Nie trzeba czekać na rozgrywki dziewcząt, by uczestniczyć w zmaganiach sportowych. Trenerem dziewczynek jest Ewelina Liszewska.

–Pierwsze zmagania w lidze rozpoczęliśmy w sezonie 2019/2020 – mówi trenerka z Bieżunia.

Debiut w ligowych rozgrywkach nastąpił w lidze żaków, w kategorii F2 przeciwko Kryształowi Glinojeck. Teraz trwa drugi sezon rozgrywkowy, w którym biorą udział podopieczne Liszewskiej.

–W naszym okręgu nie ma rozgrywek dedykowanych dziewczynkom. Jedyną drogą na rywalizację jest udział w rozgrywkach z chłopcami. Zdecydowaliśmy, że dla rozwoju naszych zawodniczek musimy się zgłosić do gry – tłumaczy Ewelina Liszewska.

Obecnie zespół rywalizuje w kategorii F1. To również żaki. Rywalami ligowymi dziewczynek są młodsi chłopcy z Olimpu Ciechanów, SAP Nazar Mława, Wkry Żuromin, AP Ciechanów oraz MKS-u Ciechanów. Bieżunianki potrafią napsuć krwi chłopcom. W sześciu spotkaniach potrafiły zdobyć piętnaście bramek, a także trzy punkty.

Pod okiem trener Liszewskiej trenują już także młodsze dziewczynki urodzone w roku 2013 i młodsze. Niedługo może one również zagrają przeciwko chłopcom?

Olgierd Markowski

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.