Informacje

JEST DOFINANSOWANIE, BĘDZIE DROGA I CHODNIK

W końcu dojdzie do skutku przebudowa drogi na odcinku Przeradz Nowy -Przeradz Wielki w gm. Lutocin. Powstanie tam też chodnik dla pieszych.

Jak informuje starostwo, w wyniku zmian na liście rekomendowanych zadań do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, złożony w 2020r. wniosek Zarządu Powiatu w Żurominie dotyczący przebudowy drogi powiatowej nr 4620W Poniatowo – Lutocin – Września – Borowo na odcinku Przeradz Nowy – Przeradz Wielki uzyskał dofinansowanie w wysokości 60% wartości zadania.

Zarząd przeprowadził już procedurę przetargową , a w zeszłym tygodniu 10 grudnia podpisał umowę na wykonanie zadania z Przedsiębiorstwem Budowlanym ,,DOMEX” Sp. z o.o., które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę (cenę brutto za całość zamówienia w wysokości 1 605 247,31 zł brutto). Wyłoniono również inspektora nadzoru – za cenę 24 000,00 zł brutto pełnić go będzie firma MaliBud Tomasz Malinowski.

Starostwo podaje, że prace w terenie przewidziane są do wykonania w 2022r. – wyremontowany zostanie odcinek o długości 1,254 km pomiędzy miejscowościami Przeradz Nowy a Przeradz Wielki. W zakres robót wejdzie budowa chodnika, poszerzenie jezdni, oznakowanie.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.