KARNE ZDECYDOWAŁY, WKRA GRA DALEJ

Wkra Żuromin pokonała GKS Strzegowo w meczu Pucharu Polski Mazowieckiego ZPN na szczeblu delegatury Ciechanów. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Ciekawym, eksperymentalnym, a przede wszystkim młodym składem rozpoczęła spotkanie Wkra Żuromin w Strzegowie. W pojedynku pucharowym przeciwko ósmej drużynie ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówki w ataku od pierwszej minuty mogliśmy oglądać Seweryna Gajewskiego, za jego plecami był Kamil Krantowski. Ponadto na boisku byli inni młodzieżowcy – Kamil Skolmowski, Wiktor Kowalczyk, Kamil Sowiński, Eryk Kopczyński.

Na boisku toczyło się bardzo wyrównane spotkanie, które w pierwszej połowie nie przyniosło żadnych trafień. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach spotkania kibice doczekali się trafień. W 80 minucie podopieczni Jana Ciosa objęli prowadzenie. Żurominianie trafili do siatki za sprawą

Seweryna Gajewskiego. Niestety defensywa Wkry siedem minut później dała się zaskoczyć, a Mateusz Tatkowski doprowadził do remisu. W regulaminowym czasie gry więcej goli nie było, dlatego zgodnie z przepisami do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne (w tej fazie rozgrywek nie ma dogrywki). Za strzelanie jedenastek wzięli się doświadczeni zawodnicy wprowadzeni w drugiej odsłonie. Do bramki strzegowian z jedenastu metrów trafili Bartłomiej Żelazny, Tomasz Kamiński i Helder Mendes Rodrigues, a Wkra wygrała 3:2.

GKS Strzegowo – Wkra Żuromin 1:1 (0:0) k. 2:3

Bramki: Tatkowski 87 min. – Gajewski 80 min.

Skład: Wiśniewski – Skolmowski, Kowalczyk, Stopczyński, Barski – Sowiński, K.Karolewski, Jakubowski, Krantowski, Kopczyński – Gajewski

W drugiej połowie również: Żelazny, Kamiński, Helder Rodrigues