KAROL PODLIŃSKI OGRAŁ WIDZEW ŁÓDŹ

Karol Podliński, wychowanek żuromińskiej Wkry, strzelił dwa gole Widzewowi Łódź. Walcząca o utrzymanie w II lidze Legionovia Legionowo po golu Podlińskiego pokonała łodzian 2:1.
Karol Podliński w barwach Gimnazjum nr 1
Autor zdjęcia: archiwum redakcji

Przedostatnia w tabeli II ligi Legionovia Legionowo wygrała na wyjeździe z liderem rozgrywek Widzewem Łódź. Gigantyczny udział w tym zwycięstwie miał wychowanek Wkry Żuromin – Karol Podliński.
Rosły napastnik pojawił się na placu gry w trakcie drugiej połowy meczu i odwrócił losy spotkania. Szkoleniowiec Legionovii Bogdan Jóżwiak (były gracz łódzkiego Widzewa) posłał Podlińskiego na plac gry w 60 minucie meczu.
Wtedy jednak to łodzianie prowadzili 1:0. Karol dał się we znaki defensorom w samej końcówce meczu. W 88. minucie, po dobrym zagraniu Patryka Koziary z rzutu wolnego, Podliński doprowadził do wyrównania strzałem głową. W doliczonym czasie gry napastnik po raz drugi pokonał bramkarza rywali. W ostatniej akcji meczu wykorzystał dokładne dośrodkowanie Piotra Maślanki.
Były gracz Wkry w tym sezonie II ligi ma na swoim koncie sześć bramek. Wystąpił w 23 meczach. W 17 wychodził w podstawowej jedenastce, a sześć razy jako zmiennik.
Legionovia w tabeli II ligi jest na siedemnastym miejscu i zgromadziła 19 punktów. Jej strata do bezpiecznego miejsca dającego utrzymanie wynosi aż dwanaście punktów. Do rozegrania pozostało jeszcze 9 spotkań.