Informacje

KARTA ROWEROWA POD OKIEM POLICJANTÓW

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie w miniony piątek pod okiem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Żurominie zdawali egzamin na kartę rowerową. Dzięki niej będą pełnoprawnymi uczestnikami ruchu.

Żuromińscy policjanci wspólnie z nauczycielką Dorotą Lipską w piątek, 11 czerwca egzaminowali uczniów klas IV i V z „dwójki”. Dzieci zapoznały się z przepisami ruchu drogowego oraz doskonaliły umiejętność jazdy rowerem.

Egzamin na kartę rowerową składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na zmierzeniu się z znajomością przepisów ruchu drogowego, i tę część uczniowie zaliczyli w zeszłą środę. Z kolei część praktyczna odbyła się pod okiem policjantów w miniony piątek. Pomimo swoich obaw, dzieci świetnie poradziły sobie w części praktycznej egzaminu.

W trakcie egzaminu praktycznego policjanci omawiali obowiązkowe wyposażenie roweru i zachęcali uczniów, by takowe znajdowało się na ich jednośladach. Przypominali o bezpiecznym podróżowaniu, m.in. uczulali, by nie powielali złego przykładu dotyczącego przejeżdżania przez przejście dla pieszych rowerami, co stanowi zagrożenie dla samych rowerzystów, ale także innych uczestników ruchu. Przy przejściu powinno się zejść z roweru i zwyczajnie przejść przez pasy. Ponadto funkcjonariusze zachęcali dzieci do korzystania z kasków rowerowych, które, choć nie są obowiązkowe, mogą ochronić zdrowie, a nawet życie młodych cyklistów.

Karta rowerowa- pierwszy dokument uprawniający do jazdy, trafi do 46 uczniów z klas IV i 21 z klasy V.

– Sezon rowerowy w pełni. Przed nami wyczekiwane przez uczniów wakacje, a karta rowerowa będzie dla nich dużym ułatwieniem, umożliwiającym samodzielne poruszanie się rowerem po drogach. Karta rowerowa jest dokumentem uprawniającym do jazdy rowerem po drogach publicznych- mówi mł. asp. Tomasz Łopiński.

-Nowym nabywcom kart rowerowych żuromińscy policjanci życzą samych bezpiecznych chwil spędzonych w drodze na jednośladach- dodaje rzecznik żuromińskiej policji.

KC

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.