Sport

KASZTELAN SIERPC POKONANY

Od zwycięstwa rozpoczyna zimowe przygotowania do rozgrywek Ligi Okręgowej Wkra Bieżuń. Podopieczni Roberta Piotrowskiego wygrali z wyżej notowanym Kasztelanem Sierpc 2:0. Czy pierwszy mecz okaże się dobrą wróżbą?
Sebastian Przybyszewski zdobył jedną z bramek

Wkra do pierwszego spotkania kontrolnego przystępowała w mocno odmłodzonym składzie. W starciu z Kasztelanem zabrakło doświadczonych – Andrzeja Szreibera, Michała Dzięgielewskiego, Łukasza Betlejewskiego czy Pawła Bacy.

Nie przeszkodziło to jednak w narzuceniu swojego stylu gry wyżej notowanemu rywalowi. Wkra od samego początku była zespołem lepszym. W pierwszej połowie było kilka okazji do tego, by prowadzić wysoko.

– Maciej Watkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam, dwa groźne strzały Daniela Ziółkowskiego obronił bramkarz – wylicza dobre sytuacje trener bieżuńskiej Wkry, Robert Piotrowski.

Wkra przed przerwą dopięła swego. Indywidualna akcja Ziółkowskiego jeszcze się nie powiodła, dobitkę z linii bramkowej wybili defensorzy Kasztelana, ale przy kolejnym uderzeniu, tym razem Sebastiana Przybyszewskiego piłka ugrzęzła w siatce.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a Wkra ponownie wykorzystała jedną z okazji. Tym razem do siatki trafił Daniel Ziółkowski.