Informacje

KAŻDY MOŻE PARKOWAĆ

Przed ośrodkiem zdrowia i przy aptece w centrum Lutocina nie można zaparkować, bo miejsca są stale zajęte – skarżą się mieszkańcy gm. Lutocin.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Lutocinie poruszono temat braku miejsc przy miejscowym Ośrodku Zdrowia. Mówił o tym radny Piotr Jakubowski podkreślając, że sprawa dotyczy miejsca, w którym znajdują się budynki użyteczności publicznej.

Niestety, nie ma możliwości zarezerwowania miejsc parkingowych w inny sposób, niż przez wykup miejsca parkingowego. Przy tej ulicy znajdują się bowiem i apteka, i ośrodek, i siedziba Gminnej Spółki Wodnej, są też sklepy po przeciwnej stronie. Jak tłumaczy wójt Jacek Kołodziejski, parkować tutaj może każdy mieszkaniec gminy, niezależnie, czy korzysta z usług ośrodka, czy apteki, czy też idzie do sklepu. – Nie jesteśmy w stanie tego ograniczyć – mówi wójt.

We wsi pojawiły się ostatnio nowe miejsca parkingowe. Zagospodarowano plac za budynkiem gminy i ośrodka, gdzie dotychczas teren nie był utwardzony. Miejsce wyłożono kostką, więc można zaparkować auta w dogodnych warunkach.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.