Na sygnale

Kierował bez prawa jazdy. Teraz odpowie przed sądem

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 36-latka, który kierował samochodem bez prawa jazdy. Zgodnie z nowymi przepisami mężczyzna za przewinienie będzie odpowiadał przed sądem.

We wtorek (28.03) w Bieżuniu na ulicy Zawidzkiej patrol ruchu drogowego żuromińskiej komendy Policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego audi. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkość w terenie zabudowanym.

-W trakcie kontroli okazało się również, że kierujący nie posiada prawa jazdy. 36-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego pominął ważny aspekt posiadania prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia sierpczanin niebawem odpowiadał będzie przed sadem -informuje rzecznik żuromińskiej policji asp. Tomasz Łopiński.

Zgodnie z nowymi przepisami w przypadku kierującego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, policjant obligatoryjnie sporządza wniosek o jego ukaranie do sądu, a ten może zasądzić grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych i orzec wobec sprawcy wykroczenia zakaz prowadzenia pojazdów.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.