Edukacja Informacje

KLICZEWO DO LIKWIDACJI. ALE JESZCZE NIE TERAZ

Radni miejscy, na wniosek burmistrza Żuromina, uchylili uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Kliczewie, podjętą przez radę poprzedniej kadencji podczas sesji 29 grudnia 2023r.

Podczas sesji, która odbyła się 22 maja, burmistrz Żuromina Michał Bodenszac wniósł o rozszerzenie porządku obrad o uchwałę uchylającą uchwałę o zamiarze likwidacji kliczewskiej placówki.

-Po 13 dniach bycia burmistrzem nie chcę zamykać sprawy, której nie dopilnowałem, której nie prowadziłem. Również Państwu, w większości nowych radnych, nie chcę kłaść uchwały o likwidacji szkoły w Kliczewie, bo Państwo również mają taką samą wiedzę na ten temat, jak ja – tłumaczył swój wniosek Michał Bodenszac.

Jak stwierdził, może w całym procesie zmierzającym do likwidacji być może zabrakło odpowiedniego dialogu z rodzicami, nauczycielami, z uczniami.Skoro jednak w grudniu podjęto uchwałę o zamiarze likwidacji, następnym krokiem powinna być uchwała o likwidacji, ale takiej na tę chwilę burmistrz nie przygotował.

Przypominamy, że w placówce w Kliczewie uczy się dziś 18 dzieci – w klasie II pięcioro, w klasie IV – dwoje, w V- siedmioro, w VII troje, w VIII – 1. Pracuje tam 15 nauczycieli.

Na 2024/2025 demografia wskazuje, że do szkoły ma chodzić 17 uczniów.

-Nie uważam, że dziś ja czy Państwo radni jesteście odpowiednim ciałem, by taka decyzję podejmować, dlatego chciałem zaproponować uchwałę, która uchyla tę pierwszą – mówił Bodenszac.

Dodał jednak, że w odpowiednim czasie wróci do tematu likwidacji szkoły w Kliczewie, ale na zasadach opartych na transparentności, przy współpracy z Radą Miejską, nauczycielami, uczniami i rodzicami.

Radni uchwałę o uchyleniu uchwały o zamiarze likwidacji poparli większością głosów (13 za, 2 wstrzymujące).

Agnieszka Orkwiszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.