Galerie Wydarzenia

KOLEJNA WSPANIAŁA GALA SPORTU ZA NAMI

Już po raz 8. redakcja „Kuriera Żuromińskiego” przeprowadziła plebiscyt na „Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Żuromińskiego”. Tradycyjnie nagrody w plebiscycie wręczane są podczas Gali Sportu, która w tym roku odbyła się w piątek, 20 stycznia, a zakończyła się niesamowitym balem do białego rana.

Temu wydarzeniu od samego początku towarzyszą dwa cele. Pierwszym z nich jest nagrodzenie sportowców z powiatu żuromińskiego oraz tych, którzy reprezentują barwy klubów z naszego powiatu. Drugim celem jest charytatywna zbiórka.

Jak się okazuje zdolnych sportowców w naszym małym powiecie wciąż nie brakuje. W tym roku po raz drugi nagrody przyznawała Kapituła konkursu. Wręczyliśmy 4 nagrody indywidualne oraz 1 grupową.

„Nagrodę Kapituły” otrzymał Karol Podliński. 26- latek obecnie gra w barwach pierwszoligowca Górnika Łęczna. Karol Podliński pochodzi z Jonnego (gm. Lutocin), oficjalną przygodę piłkarską rozpoczął we Wkrze Żuromin. Był także zawodnikiem Białych Orłów Warszawa, Mławianki Mława, Znicza Pruszków, Legionovii Legionowo, Radomiaka Radom, Zagłębia Lubin. Laureat ze względu na napięty plan treningowy nie mógł uczestniczyć w gali.

Kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na młodych, stąd kategoria „ Ambitna i perspektywiczna młodzież”. Zdobywcą tej nagrody został w tym roku Jakub Cichoń – bramkarz drużyny Trampkarzy Wkry Żuromin. Kuba od sezonu 2021/2022 trenuje z bramkarzami Wisły Płock i również występuje z Wisłą na turniejach, gdzie ma okazję grać z najlepszymi akademiami piłkarskimi w Polsce. Mamy nadzieję, że już za kilka najbliższych lat usłyszymy o bardzo głośnym transferze z udziałem Kuby.

Nagrodą „Superczempiona” został uhonorowany siłacz z Chamska, czyli Mariusz Grotkowski. Lista jego osiągnięć jest naprawdę długa. Mariusz Grotkowski to między innymi: Mistrz Polski w trójboju siłowym klasycznym (9 złoto z rzędu); Mistrz Polski w wyciskaniu leżąc. Ponadto jest to uczestnik World Games – Igrzysk Sportów Nieolimpijskich; medalista Mistrzostw Europy w trójboju siłowym; wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w trójboju siłowym w odmianie sprzętowej; złoty medalista Mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc w odmianie sprzętowej.

Dużym odkryciem okazał się Sebastian Bruzda. Sportowiec pochodzący z Zielonej (gm. Kuczbork) od kilku lat fascynuje się motocrossem. 21- latek ściga się na motocyklu crossowym w dyscyplinie Cross Country. Klub, którego barwy reprezentuje to AMK Enduro Grunwald. Na motocyklu jeździ od 2016 roku. Przez ten czas Sebastian brał udział w różnych dyscyplinach, super enduro, enduro, ale skupił się na Cross Country. Sport ten jest dość kontuzjogenny, więc przygoda Sebastiana nie obyła się bez złamań, obić, różnych naderwań i wizyt w szpitalu. Pierwsze małe sukcesy nasz laureat osiągnął już w 2020. W 2021 po sezonie zaciętej walki zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski klasy Junior. Miniony sezon 2022 był najcięższym, ale jednocześnie najszybszym i najlepszym, gdyż Sebastian wygrał Puchar Polski Juniorów. O jego sukcesach nie było wiele u nas słychać, bo triumfy święcił daleko od granic naszego powiatu. Bruzda otrzymał od kapituły nagrodę w kategorii „ Najlepsze osiągnięcie”.

Z kolei nagroda drużynowa trafiła do siatkarek z UKS Victoria Lubowidz. Wyróżnionymi zawodniczkami zostały: Zofia Babska, Nikola Szostek, Roksana Kowalska, Oliwia Sieklicka, Antonina Szefler, Maria Chrzanowska, Martyna Gajewska, Iga Zielińska, Zuzanna Czarnomska, Patrycja Oleksy, Amelia Kowalska.

Ważnych zwycięstw na swoim koncie zawodniczki lubowidzkiego klubu mają bardzo wiele.

Dziewczęta z rocznika 2008 zdobyły Mistrzostwo Mazowsza oraz Mistrzostwo Polski w 2019r. w kategorii „dwójek”; Mistrzostwo Mazowsza w 2020r. w kategorii „trójek”. Są również brązowymi medalistkami Mistrzostw Mazowsza w 2021r. w kategorii „czwórek”.

Natomiast Dziewczęta z rocznika 2009 to finalistki Mistrzostw Mazowsza w 2020 r. w kategorii „dwójek”; finalistki Mistrzostw Mazowsza w 2021r. w kategorii „trójek”; brązowe medalistki mistrzostw Mazowsza w 2022r. w kategorii „czwórek”.

W obecnym sezonie wszystkie dziewczęta grające w kategorii „młodziczka” jak na razie wywalczyły awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Mazowsza.

Naszą Galę zaszczyciło obecnością blisko 200 osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych m.in. starosta żuromiński Jerzy Rzymowski oraz wójt gminy Kuczbork-Osada Jacek Grzybicki, działacze sportowi – m.in. wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Artur Kolator oraz przedsiębiorcy z powiatu żuromińskiego.

Nieodłącznym elementem naszych imprez są charytatywne licytacje. Zebrane środki trafiają na cele statutowe zaprzyjaźnionej z nami Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” oraz akademii piłkarskiej naszego partnera MKS „Wkra Żuromin”. Nasi goście licytowali naprawdę wysoko. Łączna kwota licytacji to prawie 39 tysięcy złotych. Najdroższym fantem okazał się trening indywidualny z Grzegorzem Szamotulskim oraz jego rękawice z autografem, które za 11 500 złotych wylicytował Mateusz Przywitowski. Drogocennym fantem okazała się również koszulka z autografem Szymona Marciniaka, wylicytowana przez Macieja Przywitowskiego za 7 000 złotych. W tym roku licytacje poprowadził dziennikarz i spiker piłkarski Wojciech Hadaj.

Wspólna zabawa zakończyła się nad ranem, za co dziękujemy wspaniałym gościom.

Jeszcze gratulujemy wszystkim nagrodzonym, dziękujemy partnerom i sponsorom tego wydarzenia, bez których nie udałoby się zorganizować tak wspaniałej imprezy.

Redakcja

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.