Informacje

KOLEJNE 10 MILIONÓW NA BASEN

Spełnia się marzenie o basenie w Żurominie. Dziś, na zakończenie tygodnia, samorząd powiatu otrzymał informację o przyznanej dotacji.
fot. pixabay

To wspaniałe wiadomości dla samorządu powiatu. – Mamy to! Dziś powiat otrzymał informację o kolejnej dotacji w wysokości 10 milionów zł na pływalnię w Żurominie. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu – poinformował nas wicestarosta żuromiński Ireneusz Rejmus.

Wcześniej, o czym pisaliśmy na naszych łamach, powiat dostał już 15 milionów z Rządowego Funduszu Inwestycyjnego „Polski Ład”, na samym początku zaś – darowiznę w wysokości 2,8 mln zł od firmy Polenergia.

-Powiat żuromiński posiada już w sumie 27,8 mln zł i pływalnia na pewno powstanie. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali i trzymali kciuki za przedsięwzięcie – dodaje Rejmus.

Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł. Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.

Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).

Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.

Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Powiat i Gmina realizują cele które owszem są potrzebne , ale chyba są inne priorytety, chociażby miejsca pracy.
    A te miejsca , które powstaną w związku z basenem będą dla swoich.

    • Żuromin i okolice to teren zaniedbany gospodarczo, a władze nic nie robią aby to zmienić ważne, że rodzina ma gdzie pracować tzn w Urzędach. praca w kurnikach i chlewniach to jedyne powstające miejsca pracy