Sport

KOLEJNE JESIENNE BIEGI ZA NAMI

W sobotę, 19 listopada, odbył się VIII już Jesienny Bieg o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo na dystansie 10 km. Organizatorami biegu byli: Gmina Siemiątkowo, Stowarzyszenie Płock Biega No Age Limit oraz Biblioteka – Ośrodek Kultury w Siemiątkowie. Bieg był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Zanim biegacze ruszyli w trasę, przywitał ich sponsor pucharu, Wójt Gminy Siemiątkowo Piotr Kostrzewski.

Na starcie stanęło 134 biegaczy z całego kraju i zagranicy. Trasa biegu liczyła 10 km, w tym ok. 3 km drogi polnej i 7 km drogi asfaltowej.

Nowy rekord trasy zajmując I miejsce ustanowił Raman Adamovich czas: 31 min 26 s.

II miejsce Andrzej Starzyński czas 31 min 34 s.

III miejsce Kyaeva Cosmas Mutuku z Kenii 31 min 52 s.

Najlepszą zawodniczą została Maryna Nemchenko z Ukrainy z czasem 35 min 40 s.

II miejsce Sanko Sviatlana czas 38 min 16 s.

III miejsce Małgorzata Daszkiewicz z Płocka czas 39 min 44 s.

Wszyscy w kategorii open mężczyzn i kobiet za miejsca od 1 do 6 biegacze otrzymali okolicznościowe statuetki i nagrody finansowe. W kategoriach wiekowych miejsca od 1 do 3 otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Za pobicie rekordu trasy zwycięzca otrzymał kosz z lokalnymi produktami od Koła Gospodyń Wiejskich w Siemiątkowie.

Kategorię „Najlepsza mieszkanka gminy Siemiątkowo” wygrała Justyna Kowalska, drugie miejsce zajęła Anna Krystyniak, trzecie miejsce zajęła Zuzanna Manista.

W kategorii „Najlepszy mieszkaniec gminy Siemiątkowo” na podium stanęli kolejno: Dawid Manista, Kamil Zgorzelski i Damian Świerkocki.

Zarówno biegaczom jak i publiczności czas umilała Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Siemiątkowie. Podczas imprezy miała miejsce prezentacja indiańska grupy Tatanka Art z Żuromina. Po biegu na wszystkich zawodników czekał ciepły posiłek, a Koło Gospodyń Wiejskich w Siemiątkowie przygotowało pyszne ciasta, które można było degustować na miejscu oraz zakupić do domu.

Sponsorami tegorocznego biegu byli: Bank Spółdzielczy w Raciążu, Lewiatan Siemiątkowo, Paweł Kostrzewski Sklep AGD w Siemiątkowie, Mabo Małgorzata Bober z Sierpca, P.P.H.U. Navara Mariusz Kochanek z siedzibą w m. Juliszew.

Bezpieczeństwo uczestników zabezpieczały służby Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemiątkowie, Gradzanowie i Łaszewie.

Kolejna edycja jesiennego biegania już za rok.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.