Informacje

KOLEJNE ŚRODKI DLA SAMORZĄDÓW

Cztery samorządy z powiatu żuromińskiego otrzymały dofinansowania w ramach III edycji Rządowego Program Inwestycji Strategicznych. Była ona skierowana do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Do naszego powiatu w ramach tego programu trafi blisko 9 milionów złotych. Pieniądze zasilą gminne kasy Bieżunia, Kuczborka, Siemiątkowa i Żuromina. W miniony poniedziałek w bieżuńskim magistracie odbyła się konferencja prasowa poświęcona właśnie Programowi Inwestycji Strategicznych.

Poseł Anna Cicholska podkreślała, że wspieranie małych samorządów gminnych i powiatowych jest jej priorytetem. Cieszyła się, że kolejne środki zasilą gminne budżety. Jak mówiła inwestycje z pewnością wykonają lokalne firmy, które zatrudniają mieszkańców oraz kupują materiały na miejscu, dlatego dofinansowania są zastrzykiem dla lokalnej gospodarki.

Bieżuń otrzymał 1 960 000 zł na budowę placu targowego wraz z niezbędną infrastrukturą. Burmistrz Andrzej Szymański zaznaczył, że to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od lat. Cieszył się, że już nie długo targowisko stanie się wizytówką miasta.

Z kolei 3 miliony złotych trafią do Kuczborka na modernizację stacji uzdatniania wody. Wójt Jacek Grzybicki od początku tej kadencji mówił o potrzebie modernizacji tego obiektu. Dziękował za środki, dzięki którym samorząd będzie mógł dokończyć przebudowę.

Burmistrz Aneta Goliat podczas konferencji podziękowała za tak naprawdę podwójne wsparcie. W tej edycji Żuromin pozyskał 1 960 000 złotych na wyposażenie i roboty wykończeniowe sali gimnastycznej w Chamsku. Wcześniej samorząd pozyskał na ten cel jedynie 600 tysięcy złotych, które nie dawało szans na rozpoczęcie inwestycji. Teraz gmina ma już blisko 2,6 mln złotych. Jak podkreśliła burmistrz Aneta Goliat liczy na to, że salę gimnastyczną w Chamsku uda się teraz zbudować.

Wsparcie trafiło też do Semiątkowa. Ponad 1,8 mln złotych samorząd otrzymał na budowę drogi gminnej w Krzeczanowie.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.