Informacje Na sygnale

Zabezpieczone znaczne ilości fentanylu

Dziś (25.06) rano policjanci z KWP zs w Radomiu weszli do kilku mieszkań w związku z realizacją sprawy dotyczącej nielegalnego obrotu fentanylem. W trakcie czynności zatrzymano 4 osoby, a dodatkowo czynności przeprowadzono z osobą, która ma status świadka. Ponad 330 sztuk plastrów przeciwbólowych zawierających fentanyl zostało zabezpieczonych.
zatrzymanie w Żurominie

Od pewnego czasu policjanci z KWP zs. w Radomiu zajmowali się sprawą nielegalnego handlu fentanylem m.in. na terenie Żuromina. Pod koniec maja policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową, Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP przy współpracy z funkcjonariuszami z Żuromina zatrzymali dwóch mężczyzn (34 i 35 lat) podejrzanych o udział w obrocie znacznej ilości narkotyków w postaci fentanylu. Policjanci zatrzymali w centrum miasta samochód, którym poruszali się mężczyźni. Obaj mieszkańcy Żuromina nie kryli zaskoczenia akcją mazowieckich policjantów. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych kilkadziesiąt plastrów przeciwbólowych, z których można pozyskać fentanyl.

Obaj zatrzymani zostali w miniony weekend tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Mławie. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie. Sprawa jest rozwojowa.

Już wtedy informowaliśmy, że sprawa jest rozwojowa, a dla mazowieckich policjantów była priorytetowa. Skrupulatnie pracowali nad nią m.in. policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Dziś rano (25.06) mazowieccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Lublinie i Gdańsku  weszli do mieszkań i budynków w Żurominie, Puławach i na terenie powiatu hrubieszowskiego. Przeszukano także pojazdy i pomieszczenia gospodarcze. W mieszkaniu 53-letniej kobiety ujawniono ponad 330 różnej wielkości plastrów przeciwbólowych zawierających fentanyl, z których, jak wynika ze wstępnych ustaleń, można było uzyskać ponad 4700 porcji opioidu wystarczającego do odurzenia się.

Zatrzymano 4 osoby: 55-latka z Żuromina, 36-latkę z Żuromina, 52-latka z Puław i 53-latkę z powiatu hrubieszowskiego. Czynności wykonano także u innej mieszkanki Żuromina, która została przesłuchana w charakterze świadka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoby te wypracowały pewien system współpracy i czerpały korzyści z nielegalnej sprzedaży fentanylu. Jeszcze dziś w Prokuraturze Rejonowej w Mławie rozpoczęły się czynności procesowe z udziałem zatrzymanych.

Dzięki działaniom mazowieckich policjantów znaczne ilości niebezpiecznego opioidu znajdującego się m.in. w plastrach przeciwbólowych zostało zabezpieczonych i nie trafi na rynek, a osoby, które brały udział we wprowadzaniu go do obrotu odpowiedzą za swoją przestępczą działalność.

Autor: podinsp. Katarzyna Kucharska, KWP Radom

fot. KWP Radom

zatrzymanie w Żurominie
zatrzymanie w Żurominie

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.