Edukacja

KOLEJNY ERASMUS W GRECJI ROZPOCZĘTY

2 czerwca grupa uczniów z opiekunami z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie po raz kolejny wyjechała na staże zagraniczne do Grecji w ramach programu Erasmus+. Przywitała ich piękna pogoda i miła atmosfera.

Wśród 25 uczestników znalazło się 13 uczniów technikum mechanicznego, 8 uczniów technikum informatycznego oraz 4 uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej. Opiekę nad uczniami pełnią Pan Dyrektor Wojciech Smoliński, Pani Wicedyrektor Ewa Janulewska oraz nauczycielki – Ewa Pietrzak i Beata Gronkiewicz.

Po długiej podróży pierwszy dzień upłynął grupie z technikum na poznawaniu pięknego miejsca, jakim jest miasteczko Panteleimonos położone w niskich terenach Masywu Olimpu nad morzem Egejskim. – Dzisiaj kolejna wycieczka i kolejny punkt na mapie Grecji.  Wybraliśmy się do wąwozu Enipeas, widzieliśmy Wodospady Zeusa i Wanny Afrodyty. Już sam wąwóz jest wyjątkowo malowniczy, pozwala bowiem na podziwianie pionowych urwisk skalnych, wkomponowanych w barwne krajobrazy. W dole wąwozu szumi rzeka, a akwedukt wznosi się na wysokości ponad kilkudziesięciu metrów nad dnem wąwozu. Ukoronowaniem wędrówki są wodospady Zeusa i wyżłobione pod nimi dwa baseny, w których według mitu miała się kąpać bogini. Kąpiel w takim basenie zapewnia ponoć młodość, zdrowie i urodę. Po powrocie udaliśmy się na praktyki zawodowe, które dla naszych uczniów prowadzi rodowity Grek. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim – poinformowała trzeciego dnia naszą redakcję wicedyrektor ZST-Z pani Ewa Janulewska.

Wyjazd potrwa dwa tygodnie. Zwiedzanie i podziwianie uroków Grecji przeplatane będzie praktykami i warsztatami edukacyjnymi. Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z projektem, środki na niego zostały pozyskane z Unii Europejskiej.

Agnieszka Orkwiszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.