Informacje

KOLEJNY ETAP REMONTU DROGI WOJEWÓDZKIEJ

Dzięki środkom z budżetu Mazowsza rozbudowana zostanie droga wojewódzka nr 541 na terenie gminy Bieżuń. To drugi etap inwestycji, którego koszt to ponad 66 mln zł. Umowa z wykonawcą została już podpisana.
Podpisanie umowy miało miejsce 17 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Bieżuniu
Fot. UM

– Co roku największe środki z naszego budżetu przeznaczamy właśnie na modernizację istniejących i budowę nowych dróg. Ta inwestycja jest jedną z największych w subregionie ciechanowskim, a jej drugi etap pochłonął 66 mln zł. Dobra infrastruktura drogowa, to podstawa rozwoju naszego województwa – podkreśla marszałek województwa Adam Struzik.

Nowa droga będzie przebiegała w miejscu starej jezdni. W celu zwiększenia bezpieczeństwa powstaną dodatkowe jezdnie drogi głównej, które ułatwią mieszkańcom dostęp do pobliskich nieruchomości. Wzdłuż całego odcinka pojawią się ścieżki rowerowe i piesze.

– Rozbudowa 11 km drogi na terenie gminy Bieżuń to kolejny etap inwestycji na drodze 541. Do końca miesiąca zakończone zostaną prace na terenie gmin Żuromin i Lubowidz gdzie przebudowanych zostało ponad 18 km drogi. Koszt obu etapów to kwota ponad 180 mln zł.  Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo najmniej chronionych użytkowników drogi, czyli pieszych i rowerzystów projektując chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo rowerowe. Prace na tej drodze będą kontynuowane w kolejnych latach– mówi Tomasz Dąbrowski dyrektor ds. inwestycji MZDW w Warszawie.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące skrzyżowania, powstaną zjazdy indywidualne i publiczne, wyspy dzielące, przepusty drogowe i zatoki autobusowe. Projekt obejmuje również modernizację obiektów mostowych, odwodnienie drogi i wykonanie oświetlenia oraz oznakowania pionowego i poziomego. Całkowity koszt inwestycji (I i II etap) to 180 mln zł

– Z satysfakcją przyjmujemy do wykonania kolejne zadanie drogowe, które ma służyć poprawie stanu infrastruktury na tym ważnym szlaku komunikacyjnym, a w konsekwencji przysporzyć korzyści społeczności lokalnej – mówi Krystian Stypka, przedstawiciel wykonawcy. – Całkowita długość przebudowywanego odcinka to ok. 11 km, wybudujemy 3 nowe obiekty mostowe, przepusty, infrastrukturę podziemną, m.in. kanalizację, wodociąg, sieci elektryczne i komunikacyjne. Powstanie również rondo umożliwiające płynny ruch na skrzyżowaniu, wybudujemy brakujące i bardzo potrzebne ścieżki rowerowe łączące gminy Żuromin i Bieżuń, umożliwiające bezpośredni i bezpieczny przejazd dla rowerzystów. Po wykonaniu zadania znaczącej poprawie ulegnie jakość podróży samochodem pomiędzy tymi gminami – dodaje Stypka.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.