Informacje

KOLEJNY KROK W SPRAWIE OBWODNICY MIASTA

Pierwsze kroki w kierunku planowania południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina wykonane. Województwo będzie szukało projektanta, który wykona koncepcję.

Do starostwa stosowne pismo wpłynęło 25 marca. Podczas sesji rady Powiatu 26 marca poinformował o nim starosta Jerzy Rzymowski. Jak pisaliśmy, starostwo zabiega o to, by obwodnica miasta powstała. 26 stycznia zarząd powiatu złożył deklarację, iż samorząd powiatu jest w stanie współfinansować wykonanie stosownej dokumentacji technicznej obwodnicy miasta.

Jak napisał w piśmie do starosty Dyrektor MZDW w Warszawie Tomasz Lewandowski, kwestia uwzględnienia w planach inwestycyjnych Województwa Mazowieckiego na lata 2020-2038 tejże inwestycji była przedmiotem obrad podczas posiedzenia zarządu województwa 2 marca.

– Zarząd podjął decyzję o zabezpieczeniu w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Mazowieckiego na lata 2020-2038 środków finansowych z przeznaczeniem na opracowanie dokumentacji projektowej (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe bądź koncepcja z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach) dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy miasta Żuromin w wysokości 1 200 000 z wydatkowaniem w 2023 roku – pisze Lewandowski. Jak czytamy dalej w przesłanej staroście informacji, wszczęcie procedury przetargowej mającej wyłonić wykonawcę dokumentacji miałoby się odbyć w II kwartale 2021r. Kiedy tylko wykonawca ten zostanie wyłoniony, samorządy powiatu oraz gminy Żuromin mają dostać dokumenty w sprawie umów o dofinansowanie tego zadania (wykonania projektu).

Starosta Rzymowski przekazując tę informację podczas sesji nie krył zadowolenia, podobnie jak wicestarosta. – Nasze starania związane z opracowaniem projektu, a w dalszej części budowy obwodnicy przynoszą pierwsze skutki – podkreślił Jerzy Rzymowski.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.