Na sygnale

Kolejny motocyklista bez prawa jazdy

Znajomość przepisów to jedno, doświadczenie z punktu widzenia kierowcy samochodu to drugie, ale jazda motocyklem to zupełnie inna sprawa, które wymaga od kierowcy umiejętności, doświadczenia i pokory. Zanim zdecydujesz się na zakup motocykla, pierwszą przejażdżkę zacznij najpierw od kursu prawa jazdy na kat. A – to podstawa.

Z uwagi na trwający w pełni sezon motocyklowy żuromińscy policjanci większą uwagę poświęcają kierującym jednośladom. Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce na terenie naszego powiatu związane z dwoma wypadkami z udziałem motocyklistów, jak również kontrole wykazujące nieodpowiedzialność ze strony kierujących, którzy decydują się na jazdę bez wymaganych uprawnień, skłaniają funkcjonariuszy do zwiększenia częstotliwości kontroli kierujących jednośladami. Takie podejście mundurowych to nie złośliwość względem motocyklistów, a dbanie o bezpieczeństwo ich własne jak i innych uczestników ruchu.

Nieodpowiedzialnością wykazał się w minioną niedzielę (23.07) kolejny motocyklista. Tym razem mieszkaniec powiatu działdowskiego podróżował przez powiat żuromiński pożyczonym kawasaki. Policjanci skontrolowali mężczyznę po kątem stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdu oraz posiadanych uprawnień. Okazało się, że 24-latek nie posiada wymaganej kategorii prawa jazdy.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.