Na sygnale

Kolejny nietrzeźwy wyeliminowany z ruchu

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba będąca pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości. Puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a często rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących.

06 stycznia br., rano, patrol żuromińskiej drogówki na jednej z ulic Lubowidza zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Policjantów zainteresowało zachowanie kierowcy osobówki, który szybką reakcją zmiany kierunku jazdy zwrócił na siebie uwagę.Chwilę później przypuszczenie funkcjonariuszy, że kierowca może mieć coś na sumieniu okazało się trafne. Za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. Badanie alkomatem wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Poinformowali 50-latka o konsekwencjach prawnych za popełnione przestępstwo drogowe, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, ale również zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata i świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości minimum 5 tysięcy złotych.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu nie zastanawiajmy się, poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich!asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.